Wernisaż wystawy „Poczta z Widokiem na Biskupią Górkę” już 12 października o godz. 18

Stowarzyszenie WAGA serdecznie zaprasza w piątek 12 października o godz. 18.00 do lokalu przy ul. Biskupiej 35/1 (Fryzjer) na wernisaż wystawy „Poczta z Widokiem na Biskupią Górkę”.
Na wystawie zaprezentujemy zdjęcia zakamarków Biskupiej Górki, autorstwa Wojtka Ostrowskiego, które stały się tematem limitowanej serii widokówek, wydanych w trakcie projektu „Poczta w Widokiem na Biskupią Górkę”.
Unikatowa seria pocztówek ze zdjęciami Biskupiej Górki została wysłana w różne zakątki Polski i świata. W zamian otrzymaliśmy/otrzymałyśmy wiele widokówek – wszystkie będzie można poczytać i pooglądać na wystawie już od 12 października.

Podczas wernisażu przyznamy nagrody autorom i autorkom najoryginalniejszych pocztówek, które nadeszły na nasz apel powrotu do tradycyjnej, odręcznej formy korespondencji.
Mamy nadzieję, że nasz projekt „Poczta z Widokiem na Biskupią Górę”, choć trochę przyczynił się do przypomnienia radości z pisania i otrzymywania tradycyjnych pocztówek.

Wojtek Ostrowski – filmowiec, podróżnik, fotograf.
Uczestniczył z kamerą w wyprawach na Spitsbergen, Ziemię Franciszka Józefa oraz Wyspy Sołowieckie. Towarzyszył z kamerą polskim zdobywcom Bieguna Północnego i trzykrotnie Markowi Kamińskiemu w wyprawach na Antarktydę. Wówczas powstały takie filmy dokumentalne jak „Dwa bieguny w jednym roku”.
W wolnych chwilach od spektakularnych wypraw na biegun przemierza Biskupia Górkę penetrując jej przestrzenie wykonując przy tym magiczne zdjęcia, zdjęcia które stały się inspiracją do napisania projektu „Poczta z widokiem na BG”.

Wystawę będzie można oglądać do 10 listopada 2012 r. w godzinach:
pn.-pt. 16.00 – 19.00, sob. – niedz. 15.00 – 18.00.

Organizator: Stowarzyszenie WAGA
Partnerzy: Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna, Mericurius