Spacery z przewodnikiem po Gdańsku i gra miejska

Które miejsce w Gdańsku nazywano „Złotą Ziemią”, z kim spokrewniony był Mikołaj Kopernik i kto mieszkał w Domu pod Żółwiem? Warto poznać odpowiedzi na te i inne pytania. Nadarza się okazja, by spacerowym krokiem zwiedzić ulice Gdańska z licencjonowaną przewodniczką Agnieszką Mencel w ramach projektu Stowarzyszenia WAGA „Opowieści gdańskich rodów”. Przewodniczka będzie wprowadzać uczestników w świat dawnego Gdańska, wskaże miejsca związane z konkretnymi osobami i wydarzeniami, przybliży życie dawnych gdańszczan: bogatych patrycjuszy, wybitnych naukowców, utalentowanych artystów, znanych działaczy.

Najbliższy spacer odbędzie się w niedzielę, 26 maja. Uczestnicy spotkają się z przewodniczką o godz. 13.00 przed wejściem do Kościoła Mariackiego, skąd ruszą ulicami Głównego Miasta Gdańska: Piwną, Mariacką, św. Ducha, Szeroką, Świętojańską, a spacer zakończy się przy ul. U Furty.

Ulotka 2 _2Na kolejne spotkanie zapraszamy 29 czerwca, również o godz. 13.00, pod pomnik Jana Heweliusza, skąd uczestnicy udadzą się na spacer ulicami Starego Miasta od Ratusza Staromiejskiego, przez m.in. ulice: Korzenną, Podbielańską, Elżbietańską, Podwale Staromiejskie do wrót kościoła św. Brygidy. Każdy spacer potrwa ok. 2 godz., a tempem będzie dostosowany także do najstarszych uczestników spaceru.

Ostatnie trzy spacery odbędą się we wrześniowe niedziele.

W czerwcu zapraszamy także na grę miejską „Śladami mojego dzieciństwa”, podczas której gracze poznają losy kilku sławnych gdańszczan, dowiedzą się np.: jak Fahrenheit opracował swoją skalę temperatury, kto ocalił od zapomnienia wiele zabytkowych budowli i czym zasłynął ród Ferberów? Gracze otrzymają karty zadań i mapkę z poleceniem odnalezienia obiektów w terenie. Czas trwania gry to ok. 2 godz. Zapraszamy do udziału w przygodowej zabawie dla całej rodziny.

Gracze startują z siedziby Stowarzyszenia WAGA na ul. Biskupiej 35 o godz. 12.00 w niedziele: 9, 16, 23 i 30 czerwca.

Na wszystkie spacery i gry WSTĘP WOLNY.

Projekt współfinansowany ze środków Miasta Gdańska