Konkurs „Mama-Ma-Pomysł”

„Mama-Ma-Pomysł”Print

Mamo, masz pomysł na własny biznes? Organizatorzy projektu „Mama-Ma-Pomysł” zachęcają, abyś zgłosiła się do konkursu na najlepszy projekt biznesowy.

– Do udziału w projekcie zapraszamy kobiety, mieszkanki województwa pomorskiego, nieaktywne zawodowo, które chcą powrócić na rynek pracy po urlopach macierzyńskich i wychowawczych – mówi Marianna Palider ze Stowarzyszenia WAGA, koordynatorka projektu.

– Docelowo z grupy dwudziestu kobiet wybierzemy dziesięć, które zaproponują najlepsze pomysły realizacji własnego biznesu. Spośród nich jury konkursowe wybierze jeden najlepszy, najbardziej realny, a jego autorka otrzyma nagrodę finansową w kwocie 5000 złotych na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Poza nagrodą pieniężną autorka najciekawszego projektu otrzyma jeszcze tablet  ufundowany przez Prezydenta Miasta Gdańska, sukienkę koktajlową od projektantki Katarzyny Ambroziak z Trójmiasta oraz zakupy ze stylistką z LPP SA.

Zanim jednak dojdzie do finałowej gali w sali kryształowej w Centrum Kulturalno- Artystycznym Zatoka Sztuki, podczas której dziesięć mam przedstawi swoje projekty biznesowe, w pierwszym etapie konkursu jury wybierze dwadzieścia najciekawszych zgłoszonych projektów.

– W sierpniu dwadzieścia mam, autorek najlepszych, możliwych do realizacji pomysłów, weźmie udział w cyklu szkoleń z zakresu autoprezentacji, tworzenia biznesplanu oraz prowadzenia księgowości w małej firmie. Spotkania będą odbywały się w Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej w Gdańsku – informuje Marianna Palider.

Jedno ze spotkań poprowadzi projektantka Sinsay, nowej marki LPP SA.

– Głównym celem warsztatów będzie odkrywanie i wzmacnianie zasobów, talentów i kompetencji kobiet. Szkolenia mają uruchomić w mamach długo pozostających na urlopach twórcze poszukiwania możliwości realizacji marzeń, przedsiębiorczości, skuteczności działania na rynku.

We wrześniu jury wybierze dziesięć projektów biznesowych, które przejdą do trzeciego etapu projektu „Mama-Ma-Pomysł”.

– Po szkoleniach drugiego etapu zaproponujemy paniom sesje coachingowe, indywidualną pracę z każdą uczestniczką finałowego etapu projektu – mówi Marianna Palider.

Spotkania będą dostosowane do potrzeb i oczekiwań każdej uczestniczki i będą prowadzone przez osoby, które mają duże doświadczenie w realizacji własnych projektów biznesowych.

Projekt „Mama-Ma-Pomysł” jest efektem udziału Stowarzyszenia „WAGA” z Gdańska w otwartym konkursie ofert Konkursu Inicjatyw Organizacji Pozarządowych na najlepsze projekty z obszaru wyrównywania szans kobiet i mężczyzn na rynku pracy, ogłoszonym przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Projekt jest współfinansowany przez MPiPS.

Czas trwania: czerwiec – październik 2013 r. Miejsce: Gdańsk

Organizator: Stowarzyszenie „WAGA”  Współorganizator: Koncept SD

Patronat honorowy: Prezydent Miasta Gdańska

Fundatorzy nagród: Inventia Polish Technologies Sp. z o.o., Sealand Logistic, Atelier Ambris, LPP S.A., Projekt Lokale Sp. z o.o.

Partnerzy: Centrum Kulturalno- Artystyczne Zatoka Sztuki w Sopocie, Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna w Gdańsku, LPP S.A., Polskie Stowarzyszenie Kobiet Biznesu, Pracodawcy Pomorza, Fundacja Polska jest Kobietą, Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku

Patronat medialny: Radio Gdańsk, Święto Kobiet Biznesu, GaGa, Imperium Kobiet

Fundatorami nagród są: Inventia Polish Technologies Sp. z o.o., Sealand Logistic, Atelier Ambris, LPP S.A.