Gra miejska „Śladami mojego dzieciństwa”

GRY MIEJSKIE

W czerwcowe niedziele 23 i 30 zapraszamy na grę miejską „Śladami mojego dzieciństwa”, podczas której gracze poznają losy kilku sławnych gdańszczan, dowiedzą się np.: jak Fahrenheit opracował swoją skalę temperatury, kto ocalił od zapomnienia wiele zabytkowych budowli i czym zasłynął ród Ferberów? Gracze otrzymają karty zadań i mapkę z poleceniem odnalezienia obiektów w terenie.

PrintCzas trwania gry to ok. 2 godz.

Zapraszamy do udziału w przygodowej zabawie dla całej rodziny.

Gracze startują z siedziby Stowarzyszenia WAGA na ul. Biskupiej 35 o godz. 12.00.

SPACER Z PRZEWODNIKIEM

Ulotka 2 _2

Na spacer zapraszamy 29 czerwca o godz. 13.00, pod pomnik Jana Heweliusza, skąd uczestnicy udadzą się na spacer ulicami Starego Miasta od Ratusza Staromiejskiego, przez m.in. ulice: Korzenną, Podbielańską, Elżbietańską, Podwale Staromiejskie do wrót kościoła św. Brygidy. spacer potrwa ok. 2 godz., a tempem będzie dostosowany także do najstarszych uczestników spaceru.

Licencjonowana przewodniczka Agnieszka Mencel w ramach projektu Stowarzyszenia WAGA „Opowieści gdańskich rodów” będzie wprowadzać uczestników w świat dawnego Gdańska, wskaże miejsca związane z konkretnymi osobami i wydarzeniami, przybliży życie dawnych gdańszczan: bogatych patrycjuszy, wybitnych naukowców, utalentowanych artystów, znanych działaczy.

Ostatnie trzy spacery odbędą się we wrześniowe niedziele.

Na wszystkie spacery i gry wstęp wolny.

Projekt współfinansowany ze środków Miasta Gdańska