Get Adobe Flash player

Manifa to coroczne święto organizowane w związku z Międzynarodowym Dniem Kobiet. W 2017 roku Manifa Trójmiasto idzie po raz trzynasty, tym razem pod hasłem POD JEDNĄ PARASOLKĄ, by pokazać, że GDZIE KOBIETA, TAM MOC! Ruszamy w środę, 8 marca o godz. 17.00 spod Pomnika Sobieskiego na Targu Drzewnym w Gdańsku, by przemaszerować ulicami Głównego Miasta, demonstrując naszą siłę i solidarność. Oprócz przemarszu odbędzie się również wiele wydarzeń towarzyszących: warsztaty, debaty, dyskusje i seminaria.

Manifa Trójmiasto 2017 – POD JEDNĄ PARASOLKĄ
Gdzie kobieta, tam moc!

Środa, 8 marca, godz. 17.00-19.00, Wstęp wolny
Start: Pomnik Sobieskiego, Targ Drzewny, Gdańsk, godz. 17.00, występ Chóru Trójmiejskiej Akcji Kobiecej
Koniec: Targ Węglowy, godz. 18.45, wspólny taniec Nazywam się Miliard / One Billion Rising

Manifa Trójmiasto 2017: https://web.facebook.com/events/396908330665294/
Występ Chóru Trójmiejskiej Akcji Kobiecej: https://www.facebook.com/events/153179045196298/?ti=cl
Manifa Trójmiasto: https://web.facebook.com/manifa.trojmiasto/?fref=ts
Twitter: @manifa3m
Instagram: manifa3m
#manifa3m

Manifa2017_plakat

Kobieca moc to solidarność wyrażona w działaniu na rzecz praw i godności przynależnych naszym matkom i babkom, córkom i wnuczkom oraz wszystkim innym kobietom, a także nam samym. Kobieca moc to mądrość, siła, wolność, to znajomość swojej własnej wartości bez potrzeby udowadniania jej innym. Kobieca moc to szacunek dla siebie i dla innych osób. Kobieca moc to również siła, zdecydowanie i determinacja, by bronić swoich wartości i stworzonego przez siebie samą Królestwa.

Jak co roku, Manifie Trójmiasto towarzyszy szereg wydarzeń edukacyjno – integracyjnych:

Wtorek, 7 marca, godz. 17.00-19.00, Wstęp wolny
Izrael – tożsamość i kultura. Spotkanie z pracownikami Yad Vashem na temat tożsamości i kultury Izraela
Krytyka Polityczna – Świetlica w Trójmieście, ul. Nowe Ogrody 35 (II p.), Gdańsk
Tematem spotkania z Orit Margaliot i Alexem Dancygiem będzie dyskusja wokół tożsamości i przenikania kulturowego. Porozmawiamy o tożsamości współczesnego Izraela, roli kobiet w kibucach, relacjach między kulturą kolektywistyczną a indywidualizmem oraz wpływie religii na życie jednostek, zastanowimy się jak religia wpływa na życie kobiet w Izraelu i Polsce. Gośćmi spotkania będą Orit Margaliot – historyczka, edukatorka, przewodniczka po Polsce, pracująca w Dziale Edukacji Yad Vashem Instytutu Historycznego w Jerozolimie oraz Alex Dancyg – historyk, kibucnik, pracownik Działu Edukacji Yad Vashem. Spotkanie poprowadzi Aleksandra Hołubowicz (Krytyka Polityczna)
Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/1128937640562000/

Środa, 8 marca, godz. 12.00-16.00, Wstęp wolny
Międzynarodowy Strajk Kobiet – Miasteczko Strajkowe
Podwale Grodzkie, Gdańsk
Międzynarodowy Strajk Kobiet 8 marca jest organizowany w Gdańsku przez Feministyczną Brygadę Rewolucyjną FeBRa, a w Polsce realizowany przez Ogólnopolski Strajk Kobiet – nieformalną, bezpartyjną inicjatywę kobiet, należących do różnych organizacji kobiecych, a także niezrzeszonych, które zorganizowały Ogólnopolski Strajk Kobiet – Czarny Poniedziałek 3 października 2016 r. w ponad 200 miastach w Polsce i za granicą. Czarne protesty OSK doprowadziły do wycofania się partii rządzącej z procedowanego przez Sejm projektu całkowitego zakazu aborcji. Sukces spowodowany był m.in. maksymalnym rozproszeniem protestu – tym, że każda kobieta w Polsce mogła wziąć sprawy w swoje ręce.
W koalicji Międzynarodowego Strajku Kobiet biorą udział kobiety z ponad 40 państw, planując na 8 marca 2017 r. masowe, solidarne, zróżnicowane działania pod hasłem „Solidarność naszą bronią”.
Więcej informacji: https://web.facebook.com/events/231442393969589/

Środa, 8 marca, godz. 19.00, Wstęp wolny
Międzynarodowy Strajk Kobiet – Koncert „Solidarność jest Kobietą!”
Klub B90, ul. Elektryków (Stocznia), Gdańsk
Koncert charytatywny, na którym wystąpią artystki zaangażowane w działalność feministyczną. Podczas koncertu FeBRa przeprowadzi zbiórkę pieniędzy na Centrum Praw Kobiet.
Więcej informacji: https://web.facebook.com/events/844786605659416/

Sobota, 1 kwietnia, Wstęp wolny
Solidarne przeciwko przemocy wobec kobiet
Europejskie Centrum Solidarności, Plac Solidarności, Gdańsk
Seminarium o przemocy wobec kobiet, połączone z sesjami warsztatowymi o tym, jak rozpoznać przemoc, jak jej zapobiegać i gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych.
Organizatorką trzynastej Manify Trójmiasto jest Trójmiejska Akcja Kobieca (TAK)