DOM SĄSIEDZKI zaprasza

DOM  SĄSIEDZKI na Biskupiej Górce, Gdańsk, ul. Biskupia 4  zaprasza:

CZYTELNIA – od poniedziałku do piątku między 13 a 20 – Dostępna jest prasa codzienna, tygodniki, miesięczniki, kawiarenka internetowa i porcja najnowszych wieści sąsiedzkich! Dodatkowo proponujemy:

Poniedziałki:

• 10 – JOGA DLA SENIORÓW – Gimnastyka rehabilitacyjna

Zajęcia prowadzi profesjonalna instruktorka, która dopasowuje ćwiczenia do możliwości Uczestników. Pozycja „wojownika” lub „góry” to jest coś !

• 18 – DARCIE PIERZA – Zajęcia artystyczno – plastyczne

Pod kierunkiem instruktorki wykonujemy artystyczne prace – ozdoby z papieru, decoupage, filcowanie, ozdabianie odzieży, kapeluszy. Każde spotkanie to nowa umiejętność, a efektem są piękne przedmioty, które zabieramy do domu.

co dwa tygodnie, zamiennie z:

• 18 – PORADY DIETETYCZKI – Jak odżywiać się zdrowo i poprawić sobie samopoczucie ? Jakich produktów używać ,a jakich unikać ? Na takie i inne pytania odpowie dietetyczka – specjalistka do spraw żywienia.

Wtorki :

• 15 – KLUB SENIORYCI – Spotkania Seniorek i Seniorów

Spotykamy się, aby porozmawiać o wszystkim co nas interesuje, dowiedzieć się „więcej”, podzielić się wrażeniami i zdecydować, dokąd wybierzemy się na wycieczkę. Dodatkowo: herbata, ciasto i owoce.

• 18 – ZAJĘCIA TEATRALNE – Zajęcia międzypokoleniowe

Zajęcia prowadzi twórczyni i reżyserka Teatru „Niebieska Sukienka”, zrealizowała wiele spektakli, m.in. „Moje królestwo jest stąd..” Zostań aktorką/aktorem – to wspaniałą zabawa !

Środy :

• 16 – PLASTYKA DLA DZIECI – Zajęcia artystyczne dla dzieci, którelubią rysować, malować, kleić, wycinać. Pod okiem instruktorki – plastyczki możnawyczarować niezwykłe prace. Zajęcia pełne niespodzianek. Wystawy prac !
  • 19 – TENIS STOŁOWY – Weź udział w turnieju ping – ponga! Nie umiesz grać ? Nic straconego! Właśnie masz okazję się nauczyć pod okiem instruktora.

Czwartki :

• 17 – JĘZYK NIEMIECKI – Poziom podstawowy dla dorosłych.

Lektorka w pomysłowo i atrakcyjnie wprowadza w język nawet początkujących.

Przyjdź pokonwersuj! Willkommen!

• 18–PORADY INFORMATYKA – Nie wiesz jak surfować po Internecie? Masz problem z obsługą komputera? Informatyk na dyżurze jest dla Ciebie !

Piątki :

• 17 – BIBLIOTEKA OBYWATELSKA – Wypożyczalnia książek. Porozmawiaj o ostatnio przeczytanej książce, podziel się wrażeniami, znajdź kolejną ciekawą lekturę. A może uwolnisz książkę ? Przyjdź – powiemy jak to zrobić! Czytanie otwiera przed nami cały świat!

Soboty :

• 10:30 – JOGA DLA WSZYSTKICH – Pod kierunkiem doświadczonej instruktorki żadna pozycja jogi nie jest za trudna. Nauczysz się Kwiatu lotosu, Powitania słońca a nawet stania na głowie! Znasz, umiesz? Przyjdź i praktykuj wspólnie!
  • 12 – TENIS STOŁOWY– Nauka, ćwiczenia, rozgrywki turniejowe.

zdjecie dom plakat

Zajęcia w Domu Sąsiedzkim na Biskupiej Górce są realizowane przez Stowarzyszenie WAGA w ramach zadania publicznego dofinansowanego ze środków Miasta Gdańsk.