Dzień Otwarty na Biskupiej 4

Stowarzyszenie WAGA  zaprasza w czwartek 29 sierpnia br. w godzinach 10-20 na Dzień Otwarty do zmodernizowanego lokalu przy ul. Biskupia 4 w Gdańsku.

Od września będzie tu kontynuował swoją działalność Dom Sąsiedzki na Biskupiej Górce.  Na dzieci, młodzież i dorosłych czekają różne zajęcia, między innymi plastyczne, teatralne, ruchowe (joga), językowe a na seniorów i seniorki Klub SENIORYCI.

W trakcie Dnia Otwartego będzie okazja do otrzymania pełnej informacji oraz zapisania się na wybrane zajęcia.

W lokalu przy ulicy Biskupiej 4 zaczęło działać Centrum Wsparcia Seniora i Seniorki, w którym osoby po 60 roku życia mogą korzystać z różnego rodzaju spotkań aktywizujących, m.in. treningu pamięci, zajęć manualnych i ruchowych. Lokal po remoncie zyskał windę i pomieszczenia dostosowane do osób z niepełnosprawnościami.

W Stowarzyszeniu WAGA, które działa przy Biskupiej 4 można zgłosić się do programu Teleopieki, nowoczesnego systemu szybkiej interwencji medycznej.

W trakcie Dnia Otwartego mieszkańcy i mieszkanki Gdańska będą mogli lepiej poznać inne projekty realizowane w lokalu przy Biskupiej 4 w tym między innymi:

1. Centrum Aktywizacji Społeczno-Zawodowej , które wspiera osoby bezrobotne poprzez kursy, płatne staże, konsultacje zawodowe i psychologiczne, oraz aktywizuje społecznie poprzez szkolenia i pomoc pedagoga, psychologa, szkołę dla rodziców. Przy Centrum działa Klub Mieszkańca, w którym m.in. dzieci mogą korzystać ze Świetlicy, a dorośli z zajęć plastycznych, teatralnych, tanecznych i Nordic Walking.
  2. Gdańskie Centrum Równego Traktowania, które kompleksowo pomaga osobom doświadczającym dyskryminacji ze względu na wiek, płeć, rasę/pochodzenie, religię / bezwyznaniowość, stan zdrowotny / niepełnosprawność, orientację psychoseksualną.

Zachęcamy do zapoznania się osobiście z pełną ofertą zajęć dla wszystkich i do odwiedzenia lokalu przy ulicy Biskupiej 4 w czwartek 29 sierpnia w godzinach 10-20.