Get Adobe Flash player

Stowarzyszenie WAGA wraz z Biurem Rozwoju Gdańska zapraszają do wspólnego świętowania Mikołajek 6 grudnia o godz. 16 na podwórku za budynkiem przy ul. Biskupiej 4 na Biskupiej Górce w Gdańsku.

Kulminacyjnym punktem programu będzie włączenie świetlnych ozdób na choince, która po raz pierwszy stanęła na Biskupiej Górce w ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia „Gdańsk odpala święta”.

Gości powitają Pani Prezydent Aleksandra Dulkiewicz, Pani Dyrektor Biura Rozwoju Gdańska Ewa Pielak, oraz Prezeska Stowarzyszenia WAGA Anna Butrym.

Pani Prezydent uroczyście włączy świąteczną iluminację, a potem organizatorzy zapraszają na wspólne śpiewanie, dekorowanie choinki oraz poczęstunek. Już niemal świątecznie będzie można spróbować barszczu czerwonego, sałatki śledziowej, pierniczków, ciastek, będzie też kawa, herbata i kakao.

Tego dnia nie może zabraknąć wizyty Świętego Mikołaja, który wręczy wszystkim upominki. A potem zaśpiewamy kolędy. Część muzyczną programu przygotowali uczniowie i uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 21.