ul. Biskupia 4, Gdańsk

Kategoria: Dzieje się

Nasze działania z Fundacją Batorego

W konkursie ogłoszonym przez Fundację im. Stefana Batorego w ramach programu: Fundusz Solidarnościowy „Działaj Dalej”  Stowarzyszenie WAGA  otrzymało dotację  – bezcenne wsparcie finansowe na podtrzymanie realizacji priorytetowych celów związanych z troską o równe  traktowanie wszystkich osób, w  tym szczególnie kobiet oraz przeciwdziałanie różnorodnym przejawom wykluczenia. Od 2009 r. Stowarzyszenie WAGA prowadzi wiele szeroko rozumianych działań  na rzecz  równego traktowania, w tym: aktywne starania… Czytaj dalej: Nasze działania z Fundacją Batorego

Kalendarium „Kobieta bez przestrzeni”

16 marca 2016 Film „Kobieta bez przestrzeni” po raz drugi został zaprezentowany w Toruniu, tym razem w ramach cyklu spotkań „Płeć w kulturze”, organizowanych przez Instytut Filozofii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Na spotkaniu, w którym uczestniczyli głównie studenci Wydziału Humanistycznego UMK, obecny był reżyser filmu – Grzegorz Karbowski i jedna z bohaterek – Iwona Hartwich. W… Czytaj dalej: Kalendarium „Kobieta bez przestrzeni”

Kalendarium powstawania filmu „Kobieta bez przestrzeni”

24 stycznia 2016 Kolejna projekcja filmu „Kobieta bez przestrzeni” zorganizowana została w Centrum Animacji i Wsparcia dla Społeczności Lokalnej w Przasnyszu, dzięki wsparciu Fundacji Przasnyskiej.   12 stycznia 2016 Film “Kobieta bez przestrzeni“ zaprezentowany został na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W dyskusji po projekcji filmu wzięły udział m.in. wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego Wioletta… Czytaj dalej: Kalendarium powstawania filmu „Kobieta bez przestrzeni”

Wyzwalamy energię Biskupiej Górki

Nowy film grupy „BG Film”, tym razem zrealizowany z dziećmi biorącymi udział w warsztatach artystycznych „Wyzwalamy energię Biskupiej Górki” httpss://www.youtube.com/watch?v=_YFN9EzLsz4&feature=em-upload_owner#action=share

Spotkania grupy roboczej

Tak powstaje film „Kobieta bez przestrzeni” – projekt edukacyjny, którego celem jest zwrócenie uwagi szerokiej publiczności na fakt niedoreprezentowania kobiet w wielu najważniejszych sferach życia.  

Z PAMIĘTNIKA EKIPY ZBIERAJĄCEJ DOKUMENTACJĘ DO FILMU : "KOBIETA BEZ PRZESTRZENI"

  04.11.2014 roku w VIII LO w Gdańsku odbyła się debata z najmłodszymi kandydatami biorącymi udział w wyborach samorządowych 2014 (w Gdańsku). Spójrzcie proszę na zdjęcia. Widzimy samych młodych Panów. Czy byli najmłodsi czy może nie było młodych kobiet na listach wyborczych. A może komitety zdecydowały, że Panowie będą bardziej „medialni”?   Debatę prowadziło dwóch… Czytaj dalej: Z PAMIĘTNIKA EKIPY ZBIERAJĄCEJ DOKUMENTACJĘ DO FILMU : "KOBIETA BEZ PRZESTRZENI"