ul. Biskupia 4, Gdańsk

18 października pokaz przedpremierowy filmu

18 października pokaz przedpremierowy filmu

18 października, o godzinie 18,00 w siedzibie Stowarzyszenia WAGA( ul. Biskupia 4)  odbędzie się pokaz przedpremierowy najnowszej produkcji filmowej zrealizowanej przez nasze Stowarzyszenie.

Film nosi tytuł ” Powrót Nataniela W., czyli przyczynek do rozważań o przeszłości Biskupiej Górki” realizowanego w ramach projektu ” Po drugiej strony bramy” współfinansowanego ze środków Miasta Gdańsk.

plakat

Chcemy pokazać piękno tego miejsca oczami Nataniela Wolfa – lekarza, astronoma, którego prochy wciąż leżą gdzieś na Biskupiej Górce.

Do udziału zaprosiliśmy profesjonalistów oraz amatorów – statystów, statystki związanych z Biskupią Górką.

Naszym celem jest, by poprzez film mieszkańcy/mieszkanki Biskupiej Górki po raz kolejny pokazali swój potencjał, a mieszkańcy i mieszkanki innych dzielnic Gdańska poznali lepiej Biskupią Górkę i podzielili nasz nią zachwyt. Film przybliży historię i specyfikę tego miejsca, dzięki czemu proces rewitalizacji przebiegnie z lepszą znajomością tego wyjątkowego miejsca.

Pokaz przedpremierowy , skierowany głównie do mieszkańców i mieszkanek BG jest pewnego rodzaju kolaudacją. Chcemy aby mieszkańcy i mieszkanki podzielili się z nami spostrzeżeniami na temat naszej produkcji. Aby wskazali co można jeszcze dodać, poprawić. Wszak to film o Nich i dla Nich.

Premierę filmu planujemy 6 listopada 2017 w Audytorium Europejskiego Centrum Solidarności.

Pokaz przedpremierowy odbywa się 18.10.2017r. z ważnego powodu – jest to dzień urodzin Brunona Zwarry, mieszkańca Biskupiej Górki oraz jednego z bohaterów naszego filmu. Od kilku lat wraz z Stowarzyszeniem Biskupia Górska staramy się celebrować ten dzień i upowszechniać dorobek literacki autora m.in. „ Wspomnień gdańskiego bówki”