ul. Biskupia 4, Gdańsk

Kategoria: OtuliMY

OtuliMy

  Zapraszamy do udziału w projekcie #OtuliMy, w którym robimy: czapki, szaliki, kominy, rękawiczki skarpety. Kolorystyka czy rozmiary są dowolne. jeśli wolisz stworzyć fragment koca patchworkowego – przygotuj element w formacie 15 cm x 21 cm Osoby, którym zostanie przekazane rękodzieło, to zarówno dorośli, młodzież jak i dzieci z Polski, z Ukrainy, z domów opieki,… Czytaj dalej: OtuliMy

O naszej akcji „OtuliMy” ponownie w Radiu Gdańsk

Osadzeni z Aresztu Śledczego w Gdańsku szyją koce patchworkowe dla obywateli Ukrainy. Działania prowadzone są w ramach akcji „OtuliMy”, którą realizuje Stowarzyszenie Waga. Pomagają zarówno kobiety, jak i mężczyźni – czytamy na portalu Radia Gdańsk. Więcej na stronie rozgłośni!

OtuliMy razem z gdańskim Aresztem Śledczym

„OtuliMy” wciąż trwa.   Tym razem do akcji włączyli się osadzeni z Aresztu Śledczego w Gdańsku.   Będą zszywać koce patchworkowe z elementów wykonanych przez setki osób biorących udział w naszym dzierganym projekcie. Gotowe kocyki trafią do uchodźczyń i uchodźców z Ukrainy.   Już ponad 2 miliony naszych wschodnich sąsiadów przekroczyło polską granicę. Otulmy ich… Czytaj dalej: OtuliMy razem z gdańskim Aresztem Śledczym

Akcja OtuliMy dobiegła końca. Oto jej rezultaty!

?Ponad 1450 kawałków prostokątów zszytych przez seniorki w niepowtarzalne koce patchworkowe! ?Ponad 320 czapek! ?Ponad 60 szalików! ?Ponad 40 kominów! ?Ponad 130 bąbli wykonanych przez dzieci ze szkół i przedszkoli oraz niezliczone ilości wydzierganych rękawiczek, skarpet i opasek!   Oto rezultaty akcji „OtuliMy” zrealizowanej przez Stowarzyszenie WAGA wspólnie ze Stowarzyszenie Twórczego Rozwoju Dynamo oraz Punkt… Czytaj dalej: Akcja OtuliMy dobiegła końca. Oto jej rezultaty!

Media o nas i akcji OtuliMy

Wydziergaj szalik dla potrzebujących na zimę pisze portal trojmiasto.pl oraz Gazeta Wyborcza  Byliśmy też w telewizji. Prezeska Anna Butrym opowiada o akcji  Mówili o nas w Radio Gdańsk i w Radio ESKA Odwiedził nas POLSAT

Odbierz Pakiet OtuliMy – bądź częścią czegoś większego!

PAKIET – a w nim włóczki, druty, szydełka. KTO MOŻE ODEBRAĆ PAKIET – Każdy, kto chce pomóc osobom potrzebującym wsparcia. Mamy też niespodziankę dla osób mających ograniczenia z dotarciem do naszego biura. Jeśli znacie osobę, która ma problem z opuszczeniem miejsca zamieszkania, a chciałaby się zaangażować w pomoc osobom potrzebującym, skontaktuj się z nami. My… Czytaj dalej: Odbierz Pakiet OtuliMy – bądź częścią czegoś większego!

Włącz się do akcji OtuliMy!

Włącz się do akcji OtuliMy! Możliwości pomagania osobom potrzebującym wsparcia jest wiele. Pobierz z naszego biura włóczkę, druty czy szydełko i udziergaj czapkę lub kawałek koca patchworkowego w formacie 15 cm x 20 cm. Technika i kolorystyka jest dowolna, ponieważ rękodzieło trafi zarówno do dorosłych, jak i do dzieci. Jeśli masz w domu włóczkę, druty… Czytaj dalej: Włącz się do akcji OtuliMy!

„Projekt OtuliMy”

  Okres jesienno-zimowy jest wyjątkowo trudny dla osób znajdujących się w ciężkiej sytuacji życiowej. Mają one poważne problemy z utrzymaniem ciepła, mieszkają w niedogrzanych pomieszczeniach, praktycznie posiadają tylko odzież używaną, zużytą i podniszczoną, nie stać ich na zakup nowych ubrań.   Projekt „OtuliMy”, który WAGA realizuje wspólnie ze Stowarzyszeniem Twórczego Rozwoju DyNaMo ma to zmienić. … Czytaj dalej: „Projekt OtuliMy”