ul. Biskupia 4, Gdańsk

Namalują Biskupią Górkę

Namalują Biskupią Górkę

Biskupia Górka, magiczna a wciąż mało znana część Śródmieścia Gdańska od kilku miesięcy ożywa nowymi projektami. W czerwcu ulice Biskupiej Górki (także Oruni, Żabianki i Jelitkowa) zaludnili artyści akcji Streetwaves, do sierpnia Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki oprowadzali i oprowadzały po zakamarkach Biskupiej Górki a od września znowu wkroczą tam artyści i artystki. Tym razem malarze i malarki, utrwalą to co najpiękniejsze i niezwykłe na tym osiedlu w ramach projektu Barwy Biskupiej Górki, którego organizatorem jest Stowarzyszenie WAGA a współfinansuje Miasto Gdańsk.

W dniach 15-20 września br. na Biskupiej Górce odbędzie się plener malarski,który zakończy 22 września wystawa obrazów. Oprócz profesjonalnych artystów malarzy i artystek malarek organizatorki zapraszają w tych dniach także mieszkańców i mieszkanki Biskupiej Górki, aby spróbowali pod okiem  instruktorki, namalować wybrane miejsce na swoim osiedlu.

Zgłaszać można się osobiście w siedzibie stowarzyszenia Stowarzyszenie Waga, przy ul. Biskupia 35/1 lub telefonicznie – 514-452-631 albo e-mailowo:stowarzyszeniewaga@gmail.com do 12 września br.

Wernisaż wystawy poplenerowej „Barwy Biskupiej Górki” odbędzie się 22 września br. w lokalu Stowarzyszenia Waga, przy ul. Biskupiej 35/1 o godz. 18.00.

Na wystawie znajdą się prace uczestników i uczestniczek pleneru malarskiego na Biskupiej Górce. Najlepsze – zostaną nagrodzone w dniu otwarcia wystawy. Będzie można obejrzeć także film autorstwa Wojciecha Ostrowskiego nakręcony w czasie pleneru i posłuchać muzyki na żywo.

Wystawę będzie można oglądać do 11 października, poniedziałek – piątek w godz. 16.00-19.00, oraz  sobota – niedziela w godz. 15.00-18.00  Patronaty medialne: trojmiasto.pl, Radio Gdańsk, Dziennik Bałtycki

Partnerzy: Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna w Gdańsku, firma Mericurius