ul. Biskupia 4, Gdańsk

Akcja OtuliMy dobiegła końca. Oto jej rezultaty!

Akcja OtuliMy dobiegła końca. Oto jej rezultaty!

?Ponad 1450 kawałków prostokątów zszytych przez seniorki w niepowtarzalne koce patchworkowe!
?Ponad 320 czapek!
?Ponad 60 szalików!
?Ponad 40 kominów!
?Ponad 130 bąbli wykonanych przez dzieci ze szkół i przedszkoli oraz niezliczone ilości wydzierganych rękawiczek, skarpet i opasek!
 
Oto rezultaty akcji „OtuliMy” zrealizowanej przez Stowarzyszenie WAGA wspólnie ze Stowarzyszenie Twórczego Rozwoju Dynamo oraz Punkt Charytatywny Dary.
 
Głównym założeniem projektu „OtuliMY” było wsparcie osób w okresie jesienno-zimowym, znajdujących się w ciężkiej sytuacji życiowej, mieszkających w niedogrzanych pomieszczeniach, praktycznie posiadających tylko odzież używaną, zużytą i podniszczoną, ponieważ nie stać ich na zakup nowych ubrań.
 
„OtuliMY” to ogromne wsparcie osób będących w kryzysie bezdomności, ludzi ubogich, znajdujących się w ciężkiej sytuacji życiowej, uchodźców, uchodźczyń i rodzin dysfunkcyjnych, poprzez dostarczenie im ręcznie wykonanych ciepłych czapek, szalików, rękawiczek i kocy patchworkowych.
 
Projekt dobiegł końca i z dumą możemy powiedzieć, że rezultaty jakie udało się nam osiągnąć przerosły nasze oczekiwania!
W „OtuliMy” zaangażowały się osoby nie tylko ze Stowarzyszenia WAGA, czy z sieci MegaMocni Żłobki i Przedszkola ale też z gdańskich szkół takich jak Topolówka, w której nawet odbyła się lekcja z „OtuliMy”, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8, ZSP nr 2, organizacji pozarządowych takich jak np. Fundacja Oparcia Społecznego Aleksandry FOSA
 
Jednym słowem udział wzięło mnóstwo osób, które dowiedziawszy się o naszej akcji poświęciły swój czas na udział w niej. Część z nich po latach wróciła do wykonywania rękodzieła, część dopiero nabyła tę nową umiejętność, a część z osób, która od początku zadeklarowała, że sprawi im to ogromną trudność, pomogła nam w pozyskaniu dodatkowych drutów, szydełek czy włóczek.
 
Wsparcie otrzymaliśmy też z Miasto Gdańsk, dzięki któremu mogliśmy dodatkowo przygotować 100 pakietów.
 
Wszystkie elementy sukcesywnie były oznakowywane logiem akcji „OtuliMy” i przekazywane m.in. do Punktu Charytatywnego DARY, dla uchodźców na granicy, dla uchodźców z Afganistanu, do Domu Samotnej Matki w Matemblewie, do Stowarzyszenie Opiekuńczo- Resocjalizacyjne „Prometeusz”, do „autobusów SOS – pomoc”. Nawet w naszym Stowarzyszeniu wisiała tablica do której przymocowane były czapki, a osoby potrzebujące mogły je wziąć. Dodatkowo pieniądze zebrane ze sprzedaży w Punkcie DARY zostaną przekazane na wycieczkę dla dzieci z ubogich rodzin.
 
O „OtuliMy” było też głośno w mediach takich jak: Wyborcza.pl Trójmiasto, Trojmiasto.pl, Radio Gdańsk S.A., Radio ESKA, TVP3 Gdańsk, Teleexpress TVP – za co również bardzo dziękujemy. Dzięki takiemu rozgłosowi poznaliśmy wiele cudownych osób, które wysyłały nam włóczki nawet z Żagania czy Łodzi!
 
Z tego miejsca chcielibyśmy wszystkim uczestnikom i każdemu z osobna, kto się zaangażował w projekt „OtuliMy” i przyczynił się do powstania tak ogromnej ilości rękodzieła bardzo serdecznie podziękować. To Wy jesteście dla nas wzorem, pokazujecie nam, że warto pomagać i jak wspieranie potrzebujących może dać ogromną satysfakcję.
Dziękujemy ❤️