ul. Biskupia 4, Gdańsk

Dom Sąsiedzki na Biskupiej Górce

Dom Sąsiedzki na Biskupiej Górce

 

 

 

 

 

 

 

„Dom Sąsiedzki na Biskupiej Górce” – projekt Stowarzyszenia WAGA pięknie rozwija się dzięki wsparciu Gminy Gdańsk, przyjaciół Biskupiej Górki oraz jej mieszkańców i mieszkanek.
Zajęcia dla dzieci uzdolnionych plastycznie prowadzi Agnieszka Gewartowska, która wspiera nas od 2012 r., od czasu udziału w plenerze malarskim „Barwy Biskupiej Górki”.
Na warsztatach dziennikarskich Ewy Banieckiej uczą się, mamy nadzieję, przyszli redaktorzy i redaktorki portalu Biskupiej Górki.
Dużym powodzeniem cieszy się kurs nauki j. niemieckiego prowadzony przez doświadczoną nauczycielkę Barbarę Andrzejczak.
Dziękujemy wolontariuszom Janowi Hypsiowi, Monice Drolińskiej, Monice Szarmach, Blance Jarząbkowskiej i Maciejowi Łańcuckiemu, bo dzięki nim w domu sąsiedzkim można nie tylko pograć w tenisa stołowego, ale także poznać tajniki tej gry.
W każdą środę biblioteka czeka na miłośników literatury, a w czytelni można przeglądać albumy i wybrane egzemplarze książek.
Wkrótce mamy nadzieję zaprosić też do korzystania z małej pracowni komputerowej. Jesteśmy w trakcie przystosowywania czterech używanych komputerów podarowanych WADZE przez Urząd Miasta Gdańska, za co również składamy podziękowania. Wyrazy wdzięczności należą się też osobom, które pomagają nam w skompletowaniu brakujących części: Markowi Marcinkowskiemu, Leszkowi Litwinowi, Agacie Chruszcz, Annie Marii Miler, Elżbiecie Rutkowskiej i Urszuli Abucewicz.
Przestrzeń domu sąsiedzkiego czeka też na inne aktywności – zapraszamy do nas ludzi z pomysłami i chęcią do działania.

 

Warsztaty „Wyzwalamy energię Biskupiej Górki”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Klub Seniorki i Seniora

 

 

 

 

 

 

Kurs j. niemieckiego

 

 

 

 

Pracownia komputerowa

 

 

 

 

Tenis stołowy

 

 

Warsztaty dziennikarskie

 

 

 

 

Biblioteka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. Krystyna Ejsmont