ul. Biskupia 4, Gdańsk

DYŻURY WAGI NA BISKUPIEJ GÓRCE

DYŻURY WAGI NA BISKUPIEJ GÓRCE

W każdy poniedziałek, środę i piątek w godz. od 16.00 do 18.00 odbywają się dyżury w naszej siedzibie – Biskupia 35/1 (dawny fryzjer).

Co można załatwić w czasie naszych dyżurów w siedzibie Stowarzyszenia?

I/ SKM Gdańsk-Biskupia Górka
Ponieważ jest wielu mieszkańców/wiele mieszkanek Biskupiej Górki, którzy chcieliby żeby powstający przystanek Szybkiej Kolei Miejskiej u podnóża naszego osiedla nosił nazwę „Gdańsk-Biskupia Górka”,  zbieramy podpisy pod takim postulatem.
Zachęcamy do wsparcia akcji nie tylko poprzez złożenie własnego podpisu, ale także do zbierania podpisów wśród znajomych czy sąsiadów.
Odpowiednie druki można pobrać ze strony www.biskupiagorka.pl albo przyjść po nie do lokalu Stowarzyszenia Waga w czasie trwania dyżurów

II/ Ankiety czynszowe
„Waga” wspiera inicjatywę Radnej Miasta Gdańska Jolanty Banach mającą na celu zbadanie wpływu podwyżek czynszów w lokalach komunalnych na sytuację lokatorów/lokatorek oraz na stan samych budynków. Radna chce wykorzystać uzyskane informacje do starań o zmniejszenie obecnie obowiązujących stawek czynszowych. Ankiety można pobierać do 15 lutego br. w naszym lokalu w godzinach dyżurów.

III/ Budżet obywatelski
Rada Dzielnicy Śródmieście w tym roku pozostawiła decyzję na co zostanie wydane 60 tysięcy zł z jej budżetu mieszkańcom/mieszkankom Śródmieścia. „Waga” popiera tę inicjatywę i w naszym lokalu będzie można otrzymać informacje o zasadach budżetu obywatelskiego, a także uzyskać pomoc w pisaniu wniosku o realizację projektu/projektów.

IV/ Archiwum Biskupiej Górki
„Waga” zaczęła gromadzić informacje o historii Biskupiej Górki i czeka na osoby, które mają  zdjęcia BG sprzed lat, dokumenty związane z tym miejscem lub chciałyby podzielić się wspomnieniami o tym jak żyło się tu dawniej.
Powstaje fotograficzna galeria portretów mieszkańców/mieszkanek BG –  osoby które chiałyby się w tej galerii znaleźć, zapraszamy do siedziby w godzinach dyżurów.

V/ Sympatycy/sympatyczki
W czasie dyżurów czekamy też na osoby, które chciałyby działać w „Wadze” – np. na rzecz Biskupiej Górki albo na rzecz podpisania w Trójmieście „Europejskiej Karty Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym” czy innych inicjatyw dotyczących spraw równościowych, którymi nasze stowarzyszenie się zajmuje.