ul. Biskupia 4, Gdańsk

Kalendarium „Kobieta bez przestrzeni”

Kalendarium „Kobieta bez przestrzeni”

16 marca 2016

Film „Kobieta bez przestrzeni” po raz drugi został zaprezentowany w Toruniu, tym razem w ramach cyklu spotkań „Płeć w kulturze”, organizowanych przez Instytut Filozofii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Na spotkaniu, w którym uczestniczyli głównie studenci Wydziału Humanistycznego UMK, obecny był reżyser filmu – Grzegorz Karbowski i jedna z bohaterek – Iwona Hartwich. W dyskusji sporo miejsca poświęcono prawu wyborczemu i praktykom równościowym w partiach politycznych, nadużyciom w prezentowaniu wizerunku kobiet w reklamach, ścieżkom kariery kobiet, sytuacji kobiet opiekujących się osobami zależnymi. Głosy w tej dyskusji wskazywały jednoznacznie, iż nieprawdą jest, że żyjemy „w dobie upadku patriarchatu”. Ostatnie wybory jeszcze go umocniły.

22 lutego 2016

Mimo zakończenia realizacji projektu organizowane są kolejne projekcje filmu „Kobieta bez przestrzeni”. Tym razem zaprezentowany on został dla gdyńskiej społeczności kobiet, dzięki Urszuli Zalewskiej z Fundacji Nadaktywni z Gdyni.

Zobacz zdjęcia

 

18 lutego 2016

Pokaz filmu „Kobieta bez przestrzeni” zorganizowany przez Stowarzyszenie Kobiet „Babiniec” odbył się w legnickiej kawiarni „Modjeska”. Debatę po projekcji poprowadziła dr Maria Jolanta Zajączkowska – psycholożka.