ul. Biskupia 4, Gdańsk

Mama-Ma-Pomysł – najlepszy pomysł na własny biznes

Mama-Ma-Pomysł – najlepszy pomysł na własny biznes

 

„Cieszę się, że zgłosiłam się do tego projektu”, „ Wiele się tu nauczyłam”, „Poznałam kobiety, które są, podobnie, jak ja mamami i mają te same wyzwania przed sobą” – to tylko niektóre wypowiedzi uczestniczek projektu Mama – Ma – Pomysł, którego drugi etap właśnie się zakończył.

PrintPrintPrintPrintPrint

Dziesięć mam, które zostały wyłonione przez jury  po pierwszym etapie projektu "Mama-Ma-Pomysł", uczestniczyło w sesjach coachingowych, gdzie miały okazję przyjrzeć się swoim mocnym stronom i obszarom do zmiany.

 

Wcześniej wszystkie mamy, które na podstawie nadesłanych pomysłów na własną firmę zakwalifikowały się do projektu „Mama -Ma-Pomysł”, otrzymały zaproszenie na warsztaty. Dwadzieścia pań wzięło udział w spotkaniach, zorganizowanych w gościnnych progach Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej w Gdańsku w sierpniu br. Tematy szkoleń były dostosowane do potrzeb osób, które pragną założyć własną firmę:

– Moje zasoby, motywacja

– Autoprezentacja

– Godzenie życia zawodowego i rodzinnego. Zarządzanie czasem

– Twórcze rozwiązania w biznesie

– ABC przedsiębiorczości – zakładamy firmę

– Księgowość w małej firmie

– Tworzenie biznesplanu

– Marketing w małej firmie

 

Szkolenia przygotowane w formie interaktywnych warsztatów zrealizowały trenerki z praktycznym doświadczeniem biznesowym: Dorota Sarlej z Koncept SD oraz Marianna Palider, Elżbieta Jachlewska i Grażyna Knitter ze Stowarzyszenia WAGA.

Powyższe tematy były kontynuowane w trakcie indywidualnych spotkań coachingowych drugiego etapu. W tej części projektu „Mama-Ma-Pomysł” uczestniczyło dziesięć mam. Warunkiem było nadesłanie przekonywującej prezentacji oraz biznesplanu.

– Jury konkursowe miało bardzo trudne zadanie, bo każda z nadesłanych prezentacji była ciekawa i kilka razy trzeba było czytać materiały, by wybrać tylko dziesiątkę – przyznaje Elżbieta Jachlewska, prezeska Stowarzyszenia WAGA.

 

W trakcie indywidualnych spotkań ze specjalistkami, mamy miały okazję urealnić swoje plany i pomysły.

– Wcześniej o tym nie pomyślałam, teraz widzę lepiej, w jaki sposób mogę pozyskiwać odbiorców – wyznała jedna z pań po pierwszej sesji. Dla innej z pań ważna była refleksja o posiadanych zasobach i poszukiwaniu nowych możliwości finansowania pierwszych etapów swojej działalności biznesowej.

Logo-Bikor-ProfessionalKażda z pań miała do dyspozycji trzy godzin indywidualnych spotkań z trenerkami biznesowymi. Dodatkowo wzięły udział w szkoleniu przeprowadzonym przez projektantki i stylistki LPP. Spotkanie dotyczyło dwóch tematów: "Profesjonalny makijaż" – warsztat prowadzony przez Aleksandrę Wawak oraz "Stylizacje i trendy – warsztaty o modzie – prowadzony przez Anetę Stoltman.

Dziękujemy firmie BIKOR, która była partnerem poniedziałkowych warsztatów z WIZAŻU i STYLIZACJI.

Dzięki udostępnionym przez BIKOR kosmetykom kolorowym mogłyśmy wzbogacić program warsztatów o pokaz modelowania różnych kształtów twarzy oraz dobrać Uczestniczkom kolory cieni czy rożu najlepiej podkreślające ich urodę. Uczestniczki miały okazję zapoznać się również ze sztandarowym kosmetykiem BIKORU czyli upiększającą i pielęgnującą Ziemią Egiptu. Firmie BIKOR jeszcze raz dziękujemy za miłą współpracę!

 

Uczestniczki projektu spotkały się także z Robertem  Misztalem, Członkiem Zarządu Projekt Lokale Sp. z o.o., która prowadzi biuro co-workingowe przy ul. Świętojańskiej 134 w Gdyni.

Projekt Lokale jest fundatorem nagród dla uczestniczek projektu Mama-Ma-Pomysł. Dziesięć  mam po zakończeniu projektu będzie mogło skorzystać z oferty bezpłatnego, trzymiesięcznego wynajmu biura w formule co-workingu, którą oferuje Projekt Lokale w centrum Gdyni, przy ul. Świętojańskiej 134.

– Po zakończeniu indywidualnych spotkań zaproponowaliśmy paniom konsultacje stylistki, projektantki Katarzyny Ambroziak z Atelier Stylu i Wizażu, dzięki, czemu mogły lepiej przygotować się do finałowej prezentacji – mówi Elżbieta Jachlewska.

– To może być praktyczna pomoc w przygotowaniu się do prezentacji, którą panie będę mogły zrealizować w wybranej przez siebie formie – dodaje Elżbieta Jachlewska.

– Już teraz możemy powiedzieć, że nie będą to typowe prezentacje w Power Point, a Publiczność będzie mogła nagrodzić autorkę wybranego wspólnie najciekawszego pomysłu – mówi Dorota Sarlej, która koordynuje organizację gali finałowej projektu 15 października w Centrum Kulturalno- Artystycznym Zatoka Sztuki w Sopocie.

 

Jury konkursowe  wybierze jeden najlepszy, najbardziej realny pomysł na biznes, a jego autorka otrzyma nagrodę finansową w kwocie 5000 złotych na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Poza nagrodą pieniężną autorka najciekawszego projektu otrzyma jeszcze tablet  ufundowany przez Prezydenta Miasta Gdańska, sukienkę koktajlową od projektantki Katarzyny Ambroziak z Trójmiasta oraz zakupy ze stylistką z LPP SA. Do wstępu na galę upoważnia zaproszenie.

Print

Projekt  „Mama-Ma-Pomysł” jest efektem udziału Stowarzyszenia „WAGA” z Gdańska w otwartym konkursie ofert Konkursu Inicjatyw Organizacji Pozarządowych na najlepsze projekty z obszaru wyrównywania szans kobiet i mężczyzn na rynku pracy, ogłoszonym przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Projekt jest współfinansowany przez MPiPS.

Organizator: Stowarzyszenie „WAGA”

Współorganizator: Koncept SD

Patronat honorowy:

Prezydent Miasta Gdańska

Fundatorzy nagród: 

Inventia Polish Technologies Sp. z o.o., Sealand Logistic, Atelier Ambris, LPP S.A., Projekt Lokale Sp. z o.o.

Partnerzy: Centrum Kulturalno- Artystyczne Zatoka Sztuki w Sopocie, Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna w Gdańsku, LPP S.A., Polskie Stowarzyszenie Kobiet Biznesu, Pracodawcy Pomorza, Fundacja Polska jest Kobietą, Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku

Patronat medialny: Radio Gdańsk, Święto Kobiet Biznesu, GaGa, Imperium Kobiet