ul. Biskupia 4, Gdańsk

„Projekt OtuliMy”

„Projekt OtuliMy”

 

Okres jesienno-zimowy jest wyjątkowo trudny dla osób znajdujących się w ciężkiej sytuacji życiowej. Mają one poważne problemy z utrzymaniem ciepła, mieszkają w niedogrzanych pomieszczeniach, praktycznie posiadają tylko odzież używaną, zużytą i podniszczoną, nie stać ich na zakup nowych ubrań.

 

Projekt „OtuliMy”, który WAGA realizuje wspólnie ze Stowarzyszeniem Twórczego Rozwoju DyNaMo ma to zmienić. 

 

Na początek zbieramy włóczki, druty i szydełka, które już można przynosić do nas do Stowarzyszenia WAGA.

 

ZAŁOŻENIA PROJEKTU:

 

CO – do wykonania będą koce patchworkowe i czapki.

 

KTO – prace zostaną wykonane między innymi przez uczestników zajęć odbywających się w Stowarzyszeniu WAGA – seniorki/seniorów z klubu „Senioryci”, z Centrum Wsparcia Seniora oraz młodzież z klubu „Młodzi Gniewni”. Dzieci z placówek MegaMocni, które będą wykonywały m.in. pompony do czapek. Osoby, które będą chciały się zaangażować w pomoc osobom potrzebującym spoza Stowarzyszenia również będą mogły wziąć udział w tym przedsięwzięciu. 

 

JAK – koce i czapki zostaną wykonane w trakcie zajęć w Stowarzyszeniu WAGA. Rozpoczęte prace będzie można dokończyć w domu. Każda/-y z uczestniczek i uczestników otrzyma od prowadzących warsztaty ulotkę (która jednocześnie będzie szablonem/wzorem do zrobienia określonego formatu elementu koca) oraz potrzebne do ich przygotowania materiały (włóczki, szydełka, druty), a także zostanie przeszkolona, w jaki sposób należy przygotować czapkę oraz fragmenty koca. Jeśli ktoś będzie chciał je wykonać samodzielnie w domu, filmy instruktażowe na naszej stronie oraz dedykowanej stronie projektu na pewno mu pomogą.

 

GDZIE – Włóczkę, druty i szydełka można pobrać w Stowarzyszeniu WAGA oraz w placówkach żłobkowo-przedszkolnych MegaMocni na terenie Gdańska (Zaspa, Jasień, Strzyża, Stogi, Suchanino). Obok kartonów z pakietami do pobrania, czekają kartony na gotowe fragmenty koca oraz czapki.

 

DLA KOGO – wszystkie wyprodukowane i oznakowane czapki oraz koce patchworkowe zostaną przekazane do Punktu Charytatywnego „Dary” w Gdańsku https://www.facebook.com/groups/130781873766337gdzie zostaną rozdystrybuowane osobom najbardziej potrzebującym wskazanym przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie oraz pozostałe instytucje pomocowe.

 

A to jeszcze nie koniec pomagania.

Dodatkowo osoby, które nie będą miały czasu, aby zrobić czapki czy elementy koców, będą mogły zaangażować się w projekt poprzez kupno tych produktów. Pieniądze pozyskane z ich sprzedaży zostaną przeznaczone na wyjazdy dla dzieci z rodzin ubogich.

 

Już wkrótce zaczniemy warsztaty, podczas których chętne osoby będą mogły nauczyć się robić czapki na drutach albo na szydełku, nauczyć się robić elementy koca patchworkowego, zszywać elementy koca w jedną całość, oznakowywać wyprodukowane prace metką „OtuliMy”.

 

Więcej informacji o projekcie będzie można znaleźć na

https://www.facebook.com/Stowarzyszenie-WAGA-212313248784777

– na stronie projektu: https://bit.ly/OtuliMy,

– Facebooku Stowarzyszenia DyNaMo: https://www.facebook.com/StowarzyszenieDYNAMO/,

– Facebooku MegaMocni:

https://www.facebook.com/megamocnizlobkiiprzedszkola/,

– w Punkcie Charytatywnym „Dary”:

 https://www.facebook.com/groups/130781873766337.