ul. Biskupia 4, Gdańsk

ROZMAWIALNIA Z HENRYKĄ KRZYWONOS-STRYCHARSKĄ

ROZMAWIALNIA Z HENRYKĄ KRZYWONOS-STRYCHARSKĄ

Serdecznie zapraszamy na piąte spotkanie z cyklu

trójmiejskiejRozmawialni –  1 grudnia 2011 o godz. 18.30

Miejsce: Cafe Fikcja, Gdańsk, ul. Grunwaldzka 99/101

Drogowskaz: Gościnią będzie Pani Henryka Krzywonos-Strycharska – jedna z najbardziej znanych i odważnych kobiet w Polsce, której nikomu nie trzeba przedstawiać.
„…Na szczęście istnieją wcielenia mitu, które są z nami dłużej. Mają twarz i charakter, siłę zdolną przenosić góry również wtedy, gdy wymaga tego prozaiczna codzienność. Na szczęście są na tym świecie symbole, które nie giną na barykadach, nie kamienieją na cokołach pomników. Kiedy kończy się rewolucyjna gorączka, kiedy przychodzi podział władzy, nie popadają w szaleństwo, chciwość ani pychę. Schodzą z barykad i zakasują rękawy. Zabierają dzieci z domów dziecka i zakładają dla nich prawdziwy dom. Tak, to ona. Henryka Krzywonos-Strycharska…”

Autorka: Kazimiera Szczuka; Opis: fragment laudacji wygłoszonej na Kongresie Kobiet przez Krystynę Jandę w czerwcu 2009 r.
Źródło: Agnieszka Wiśniewska, „Duża Solidarność, mała solidarność, Biografia Henryki Krzywonos”, Warszawa 2010..

Tym razem spróbujemy odpowiedzieć na pytanie – Jak być kobietą aktywną i nie zwariować? Porozmawiamy o codziennych wyborach, walce z przeciwnościami oraz jak godzić życie rodzinne z aktywnością społeczną.

Kierująca ruchem: Elżbieta Jachlewska
Przypominamy, że formuła Rozmawialni ma odbiegać od standardowych  spotkań z … Każdy uczestnik/uczestniczka jest pełnoprawnym partnerem/partnerką w dyskusji. Zaproszony gość/gościni, którym może być zarówno osoba, książka czy wydarzenie, jest drogowskazem według którego podążają rozmówcy/rozmówczynie.

Serdecznie zapraszamy
Partia Kobiet
Cafe Fikcja
Stowarzyszenie WAGA (partner projektu)