ul. Biskupia 4, Gdańsk

Podróże rozwojowe – kierunek Bałtyk

Podróże rozwojowe – kierunek Bałtyk

Podróże rozwojowe

kierunek Bałtyk / ustaw czułość na zmianę   

                                                                                     unnamed (5)       

16-22 czerwca 2014, Gąski

7 dni, 2 prowadzące, 5 warsztatów, 6 sesji jogi, 3 podróże po piasku,

5 kręgów INSPIRACJI, AKCJA Kobiety wspierają kobiety

Skąd pomysł?


Pomysł przywędrował do mnie w trakcie I i II samotnej podróży w ramach projektu „440 km po zmianę”. Morze, woda, piasek, czas dla siebie, medytacja w ruchu, fotografia, spotkania, joga na piasku – CZUŁAM jak bycie w podróży, przestrzeń wokół, kontakt z wodą krok po kroku przybliżają mnie do siebie samej także tej nieznanej, tej na co dzień ukrytej w gonitwie spraw do załatwienia. Był to czas wielkich zmian. Zmieniło się także moje podejście do samej zmiany. Wiem, że Bałtyk ma moc transformacji, w trakcie podróży umocniłam się w tym, że moją drogą jest INSPIRACJA – chciałabym, żeby kobiety podróżowały po piasku, wydeptując dosłownie i metaforycznie ścieżki do siebie, swojej samoświadomości, źródła swojej mocy i słabości. Pierwszej podróży towarzyszy hasło USTAW CZUŁOŚĆ NA ZMIANĘ. Zmiana to jedyna stała rzecz na świecie, potrzebuje czasu aby dojrzeć, czeka na właściwy moment aby się wydarzyć.  Przez 7 dni w gronie kobiet relaksując się, łącząc ze swoją kobiecą energią, biorąc udział w warsztatach, podróżach po piasku, siedząc w kręgu, medytując, praktykując jogę, fotografując i malując będziemy zadawać sobie pytania: Jakiej zmiany oczekuję? Co wniesie ona do mojego życia? Jak mogę się przygotować na jej przyjście.

Mam na imię Nikko jestem inspiratorką, fotografką i trenerką do współpracy zaprosiłam Katarzynę Jaworską – nauczycielkę kundalini jogi i instruktorkę Akademii Terapii Ekspresyjnych i Technik Relaksacyjnych.

Dlaczego Bałtyk?

Bałtyk jest dziki, zmienny i nieprzewidywalny. Jest jak metafora życia i wędrówki : spokojny i burzliwy. Fale przychodzą i odchodzą – jak ludzie i zdarzenia. Czasami znienacka potrafią zabrać to co kochamy, innym razem podarować coś zupełnie niespodziewanie. Piasek jest jak nieskończona ilość możliwości. Przesypuje się przez palce, zapomina w zakamarkach kieszeni. Horyzont jest jak wizja, do której można się zbliżyć jeśli zaryzykuje się odpłynięcie od brzegu. Jeśli nie nauczysz się pływać – możesz utonąć. Jeśli odważysz się zanurkować – możesz dotrzeć do tego co nie znane. Leżąc na piasku – zobaczysz niebo, dotykając ziemi. Popołudniowe światło odbijające się na falach jest jak olśnienie. Piękne samo w sobie. Jeśli nie zejdziesz z plaży podczas burzy – możesz zginąć, jeśli pojawisz się w odpowiednim momencie – zobaczysz miliony motyli, lecących od morza. Każdego dnia kolor morza jest inny, a wiatr potrafi przeczesać myśli. Dlatego Bałtyk

Co będzie się działo?

Warsztaty · kundalini joga · fotografia · podróże po piasku · medytacja · krąg inspiracji · relaks · bieganie

Warsztaty

Pięć 3,5 godzinnych warsztatów

„Autoportret – patrzę na siebie” 1 dzień (warsztat fotograficzno-rozwojowy)

„Różne głosy kobiecości – spotkanie z miniaturowymi kobietami” 2 dni (warsztat rozwojowo – fotograficzny)

„Mandala – droga do zmiany”  – 1 dzień (warsztat artystyczno – rozwojowy)

„Nie jest różowo – o złości i gniewie kobiet” 1 dzień (warsztat rozwojowo – artystyczny)

Pełen opis warsztatów – kilka kroków niżej!

Kundalini  joga

Sześć 1,5 godzinnych sesji

Codziennie rano 1,5 godziny praktyki kundalini jogi. Każdego dnia sesja dedykowana  będzie  tematyce pracy warsztatowej. Praktyka kundalini jogi uczy, jak poprzez swoją fizyczność i pokonywanie ograniczeń, dotrzeć do prawdy i rozwinąć swoją świadomość oraz naturalny potencjał. Jeśli masz swoją matę, zabierz ją ze sobą. Jeśli nie masz – daj nam znać.

Fotografia

Codziennie zrobimy kilka autoportretów, które będziemy oglądać wieczorem, rozmawiając o fotografii i przyglądając się temu w jaki sposób aparat może być narzędziem w procesie samopoznania. Zabierz ze sobą aparat, ładowarkę i kartę pamięci.

Podróż po piasku połączona z medytacją w ruchu

Od jednej do trzech 3 godzinnych podróży brzegiem morza

Wspólna 10 kilometrowa podróż po piasku, brzegiem morza oraz praktyka medytacji w ruchu. Przed – rozmowa o tym jak przygotować się na długodystansowe wędrowanie po piasku. Dla chętnych dodatkowe podróże w czasie wolnym.

Krąg Inspiracji

Pięć 1 godzinnych spotkań w Kobiecym Kręgu

Czas dzielenia się pasjami, marzeniami, wiedzą i doświadczeniem. Czas wzajemnej inspiracji i spotkania. Zabierz ze sobą to co chciałabyś nam pokazać i czego chciałabyś nas nauczyć. To może być wszystko co przyjdzie Ci do głowy zarówno związanego z czasem wolnym jak i z pracą. Fotografia, cytat z książki, fajna aplikacja, obraz, biżuteria, prezentacja z Twoimi działaniami, podróżami, przepis. Nie ograniczaj się

Medytacja

Pięć 20 minutowych medytacji uważności oddechu

Wieczorami usiądziemy lub położymy się do medytacji, której celem jest wyciszenie umysłu i skoncentrowanie się na oddechu. Każda medytacja składa się z 4 etapów, każdy trwa 5 minut. Jest wiele zdrowotnych korzyści płynących z praktyki medytacji i o nich porozmawiamy podczas wstępu do praktyki.

Bieganie

Jeśli biegasz zabierz ze sobą buty, wieczorne bieganie nad brzegiem morza to cudowne doświadczenie. Jeśli nie biegasz ale chciałabyś zacząć to także zabierz ze sobą buty – na miejscu przygotujemy dla Ciebie indywidualny plan biegania tak aby stopniowo przyzwyczaić organizm do wysiłku i popracować nad zmianą Twojego podejścia do rozpoczęcia treningów. 

Kobiety wspierają kobiety

5 procent na działania społeczne

To hasło Fundacji Machina Fotografika, która wzmacnia zmiany społeczne inspirując kobiety poprzez działania artystyczne i rozwojowe aby w pełni i na równych prawach uczestniczyły w różnych sferach życia. 5 procent z twojej wpłaty zostanie przekazane na konto projektu „440 km po zmianę”, którego celem jest wsparcie w rozwoju kobiet z niepełnosprawnością ruchową. Odpoczywasz, rozwijasz się, zmieniasz i pomagasz.

Prowadzące

NIKKO biernacka– jestem inspiratorką, fotografką i trenerką.  Kocham Bałtyk, piszę bloga. Jako fotografka korzystam z rzeczywistości po to, aby tworzyć nowe światy. Jako trenerka inspiruje innych w odważnym stawaniu się sobą. Założyłam Fundację Machina Fotografika, która wspiera kobiety, głośno mówi o ich potrzebach i prawach, ustawia czułość na twórczość i zmianę. Skończyłam kulturoznawstwa (UAM Poznań), fotografię (Instytut Twórczej Fotografii w Opavie, Czechy), kurs trenerski (Stowarzyszenie Trenerów Organizacji Pozarządowych „STOP”) oraz Szkołę Liderów Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności.Od kilku lat prowadzę warsztaty rozwojowo – fotograficzne, szkolenia i spotkania fototerapeutyczne a także portretuje kobiety. Moją pasją jest projekt „440 km po zmianę”. Uwielbiam długodystansowe podróże brzegiem morza. Medytuje, biegam, tańczę i oddycham. Z charakteru jestem kotem nadmorskim.

Katarzyna Jaworska. – ukończyłam Kurs Nauczycielski Kundalini Jogi wg systemu Yogi Bhajana, jestem instruktorką Akademii Terapii Ekspresyjnych i Technik Relaksacyjnych. Mam wykształcenie plastyczne i za sobą studia z historii sztuki, na co dzień zajmuję się aranżacją wnętrz. Jednak w coraz większym stopniu fascynuje mnie wnętrze ludzkie i proces pogłębiania samoświadomości poprzez pracę z ciałem, umysłem, taniec terapeutyczny i arteterapię. Maluję obrazy intuicyjne i mandale. Prowadzę zajęcia z kundalini jogi, Antykariery i malowania intuicyjnego. Biorę udział w projektach dla kobiet m.in w Spotkaniach Pełniowych i w kręgu kobiet. Wykonuję także masaż relaksacyjny i energetyzujący PeLoHa, który wprowadza masowaną osobę w stan harmonii i błogości. Najbardziej inspirujące są dla mnie spotkania, rozmowy i praca z ludźmi. Lubię długie wędrówki brzegiem morza, odpoczywam leżąc na piasku i słuchając szumu fal.

MIEJSCE

Nadmorska miejscowość – Gąski koło Koszalina.
www.apartamentynawydmie.pl
Galeria zdjęć z miejscowości
www.mapofpoland.pl/Gaski-k-Koszalina,galeria.html#galeria

REZERWACJA I WPŁATA
Rezerwacja następuje po zgłoszeniu telefonicznym lub mailowym oraz wpłacie na konto zaliczki w wysokości 400 zł, z której 100 złotych w przypadku rezygnacji przed wyjazdem traktowane jest jako bezzwrotny zadatek na pokrycie kosztów administracyjnych, a 300 zwracane jest na konto osoby wpłacającej. W przypadku odwołania podróży zwrócona zostanie pełna kwota zaliczki. 
Prosimy o wpłaty na konto:
MBANK 82 1140 2004 0000 3802 7505 9843 z dopiskiem: Podróże rozwojowe
ZAPISY I INFORMACJE

Nikko (machina.fotografika@gmail.com, tel: 515 068 873),

Katarzyna (katarzyna.a.jaworska@gmail.com, tel: 502 269 986)
Jeśli podasz nam swojego maila wyślemy Ci pełen opis warsztatów oraz szczegółowy harmonogram zajęć. 

PEŁEN OPIS WARSZTATÓW I ZAJĘĆ
https://www.machinafotografika.pl/pl/i-podr%C3%B3%C5%BC-rozwojowa-kierunek-ba%C5%82tyk-0

Zapraszamy do wspólnej podróży!

Nikko Biernacka i Katarzyna Jaworska