ul. Biskupia 4, Gdańsk

Podsumowanie projektu Zrozumieć Sierpień

Podsumowanie projektu Zrozumieć Sierpień

Poniżej przedstawiamy fotorelację z podsumowania projektu Zrozumieć Sierpień, które odbyło się 1 października 2014 roku w nowej siedzibie Europejskiego Centrum Solidarności. Biskupia Górka po raz pierwszy uczestniczyła w tym wydarzeniu a już formuła integracji różnych wydarzeń spodobała się mieszkankom i mieszkankom, bo wiele się działo. W okresie 11-24 sierpnia odbyły się warsztaty dziennikarskie dla dzieci. W ich efekcie powstała  „Gazetka Podwórkowa”, gdzie m.in. zostały opublikowane wspomnienia osób mieszkających na Biskupiej Górce, zebrane przez dzieci podczas warsztatów.

Dzieci uczestniczyły w warsztatach kulinarnych a zwieńczeniem projektu był festyn "Zrozumieć Sierpień", na którym poza kontynuacja warsztatów kulinarnych dla dzieci, były też gry i zabawy im dedykowane a także spotkania dla dorosłych przy wystawie zdjęć dot. Biskupiej Górki lat 80-tych autorstwa Natalii i Wojciecha Ostrowskich. Odbyła się gra miejska " Statki Solidarność".

Na spotkaniu podsumowującym projekt, który w każdej z dzielnic Gdańska odbył się, zgodnie z pomysłami i inicjatywą mieszkańców i mieszkanek oraz organizacji, które w tych miejscach funkcjonują, Biskupią Górkę reprezentowały Grażyna  Knitter, Edyta Petelska (jednocześnie jako reprezentantka Siedlec) Dominika Ikonnikow, Monika Dolińska a od strony organizatora – Barbara Borowiak koordynatorka projektu, Anna Fedas – przedstawicielka ECS, oraz Judyta Warzecha.

Organizatorzy projektu Zrozumieć Sierpień na Biskupiej Górce:
Europejskie Centrum Solidarności, Stowarzyszenie WAGA, Gdańska Fundacja Terapii i Rozwoju, Partnerstwo dla Biskupiej Górki, Fundacja Rodzinny Gdańsk, Szkoła Podstawowa nr 21, Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna

podsumowanie Zrozumieć Sierpień

Fot. Tomasz Ziółkowski

 

Relacja z festynu : https://www.gdansk.pl/nasze-miasto,512,32473.html