ul. Biskupia 4, Gdańsk

Spotkanie z gdańskimi pisarkami

Spotkanie z gdańskimi pisarkami

W niedzielę 6 września w trakcie III Święta Ulicy Biskupiej od godz. 16.00 spotkanie dwóch gdańskich pisarek:

Etno Barbara Piórkowska oraz Ewa Baniecka. Marianna Palider, prowadząca to spotkanie zapowiada, że będzie o poezji codzienności, o życiu jako procesie nieustającej zmiany a też o niesamowitej słowiańszczyźnie.
Barbara Piórkowska pisarka, poetka, krytyczka literacka, performerka. Autorka powieści „Szklanka na pająki” (2010/2018) i prozy „Utkanki” (2014), trzech tomów poetyckich, w tym ostatniego pt. „Internationala” (2012), audiobooka poetyckiego, tekstów do piosenek (płyta „Piórko” Natalii Grzebały); współtwórczyni spektakli poetyckich. Nominowana do Nagrody Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury „Splendor Gedanensis” za rok 2010. Laureatka Nagrody Gdańskich Bibliotekarzy „Pro Libro Legendo” za rok 2010. Współtwórczyni projektów pisarskich dla grup seniorów oraz edukacyjnych przedsięwzięć związanych z literaturą przeznaczonych dla dorosłych, dzieci i młodzieży.
Ewa Baniecka, pseudonim literacki Ewa Skunart, autorka „Off-Off” (2018), za którą otrzymała pierwsze miejsce w rankingu 101 książek na 101 lat praw wyborczych kobiet.
Autorka książek „Jośka. Pamiętnik maturzystki” (2007) i
„Rok Wieloryba” (2009).
Doktor nauk humanistycznych, instruktorka rekreacji, joginka z zamiłowania i pasji.
Członkini Stowarzyszenia WAGA.
Spotkanie odbędzie się 6.09.2020 w godz. 16.30-18.00 na zapleczu budynku przy ulicy Biskupiej w ramach III Święta Ulicy Biskupiej, na którym jeszcze wiele innych atrakcji.
Na wydarzenie wstęp wolny.