ul. Biskupia 4, Gdańsk

Spotkanie z mieszkańcami Biskupiej Górki w sprawie Forum Radunia

Spotkanie z mieszkańcami Biskupiej Górki w sprawie Forum Radunia

Szanowni Państwo,

W imieniu Partnerstwa dla Biskupiej Górki, którego Stowarzyszenie „WAGA” jest aktywnym członkiem, zapraszamy na spotkanie z mieszkańcami Biskupiej Górki w sprawie Forum Radunia w poniedziałek 20 maja o godz. 18.00 w Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej, sala 102.

Spotkanie ma na celu przekazanie informacji o planach zabudowy centrum Gdańska, zwanego Forum Radunia. Plany dotyczą bezpośrednio ciągów komunikacyjnych łączących ulice: 3 Maja, Armii Krajowej oraz Okopowa z ulicami Biskupią, na Stoku, Zaroślak na Biskupiej Górce.

Mieszkańcy dowiedzieli się o planowanych zmianach z informacji medialnych. Pojawiło się wiele pytań i wątpliwości a nawet plotek i domniemań. Tymczasem należy im się solidna informacja dotyczącego tego, na czym dokładnie będą polegały planowane zmiany.

Spotkanie organizuje Partnerstwo dla Biskupiej Górki, które od 2010 roku we współpracy z Urzędem Miasta Gdańsk działa na rzecz promocji i przywrócenia obecności Biskupiej Górki, od wielu lat ocenianej jako część miasta słabą ekonomicznie, niebezpieczną, mało znaną.

Na skutek starań instytucji i organizacji, które mają swoje siedziby na Biskupiej Górce powoli udaje się pokazywać tę część Śródmieścia Gdańska jako obszaru z coraz bardziej aktywnymi mieszkańcami i mieszkankami a nawet, ze względu na unikatową zabudowę sprzed 1939 roku, interesującego turystycznie, w ub. roku dzięki projektowi „Lokalni Przewodnicy” Biskupią Górkę zwiedziło ok. 1000 osób.

Na Biskupiej Górce będzie się działo coraz więcej, także dzięki środkom pozyskanym z budżetu Miasta Gdańska. W 2015 roku planowane jest rozpoczęcie rewitalizacji Biskupiej Górki.

Na spotkaniu chcemy zapytać inwestorów i wykonawców Forum Radunia jak planowana zabudowa ma się do tych planów. Jakich zmian w ciągach komunikacyjnych, infrastrukturze mogą spodziewać się osoby mieszkające, pracujące i studiujące na Biskupiej Górce? Jak przebudowa wpłynie na zabytkową tkankę Biskupiej Górki? Jaki sposób komunikacji przewidziano z osobami mieszkającymi na Biskupiej Górce, by otrzymali oni pełną informację o czekających ich zmianach: w trakcie budowy oraz po jej zakończeniu? Takie pytania postawimy na spotkaniu, na które zaprosiliśmy m.in. przedstawicieli Urzędu Miejskiego w Gdańsku oraz Multi Development Poland.

Jesteśmy przekonani, że spotkanie dot. budowy Forum Radunia zainteresuje także inne osoby mieszkające i pracujące w centrum Gdańska, stąd ogromna prośba o pomoc w nagłośnieniu tego spotkania.

Zależy nam na Państwa obecności na spotkaniu 20 maja br. – liczymy bardzo na przybycie osób zainteresowanych zmianami wynikającymi z nowej inwestycji w centrum Gdańska w bliskim sąsiedztwie Biskupiej Górki.