WSPIERAMY BABIELOTY W KENII

Projekt  ‘GDZIE DIABEŁ NIE MOŻE, TAM BABĘ POŚLE:  KENIA 2012’

(lipiec 2012 – czerwiec 2013)

Projekt jest inicjatywą Stowarzyszenia Babieloty, zajmującego się wspieraniem kobiet i inicjowaniem ich działalności twórczej i edukacyjnej.

Cele projektu

Kobiety napotkane w podróży, czyli czego polska kobieta może nauczyć się od kobiety kenijskiej? Pięć kobiet z Polski będzie przez pięć tygodni eksplorowało zachodnie i południowe rejony Kenii w poszukiwaniu kobiecych historii, obrazów z ich życia, nieznanej nam kobiecej natury.logo_Babieloty

Kobieta podróżująca. Chcemy zbadać jakie trudności, a jakie ułatwienia wynikają z płci podczas podróży. Interesuje nas proces pokonywania barier wewnętrznych i zewnętrznych przez kobiety, poznawanie swoich zasobów i ograniczeń, sprawdzenie na ile ograniczenia, które jako kobiety mamy w głowie przeszkadzają nam w podróżowaniu, poznawaniu świata i rozwijaniu pasji eksplorowania.

Projekt ma zainspirować polskie kobiety do realizacji swoich pasji, uwierzenia we własne pragnienia, jakkolwiek trudne do zrealizowania się wydają oraz poznania swojej kobiecej natury.

Planowane działania

Pierwszym i kluczowym etapem przedsięwzięcia będzie podróż pięciu kobiet do Kenii – od 22 lipca do końca sierpnia.

W drugim etapie naszego projektu chcemy podzielić się swoimi odczuciami i spostrzeżeniami z podróży, pokazać czego się podczas niej nauczyłyśmy. Planujemy przekazać nasze doświadczenia  m.in. w formie wystawy zdjęć podczas IV edycji Wielkiej Podróży – wydarzenia organizowanego przez Fundację Żyć z Pompą. W Ośrodku Psychologii Procesu Od Teraz w Gdyni odbędą się warsztaty rozwojowe dla kobiet inspirowane spotkaniami z kobietami kenijskimi i doświadczeniami z podróży. Na wiosnę 2013 roku planowana jest gra miejska połączoną z interaktywną wystawą materiałów z podróży.

Zapraszamy do śledzenia naszego przedsięwzięcia również na stronie stowarzyszenia oraz na profilu facebookowym.

httpss://www.facebook.com/#!/pages/BabieLoty/152709258099958