ul. Biskupia 4, Gdańsk

X ROZMAWIALNIA Z BARBARĄ PIÓRKOWSKĄ

X ROZMAWIALNIA Z BARBARĄ PIÓRKOWSKĄ

Serdecznie zapraszamy na X spotkanie z cyklu trójmiejskiej Rozmawialni – 24 kwietnia 2012r o godz. 18.30
Miejsce: Cafe Fikcja, Gdańsk, ul. Grunwaldzka 99/101
Temat: International – wiersze z czasu szczęścia i niedoli.
Drogowskaz: Gościnią będzie Barbara Piórkowska – poetka, pisarka, dziennikarka, krytyczka literacka, peformerka; absolwentka polonistyki na UG. Rocznik 1974. Autorka czytanej w radiowej Trójce powieści pt. „Szklanka na pająki” – opowieści o Gdańsku z perspektywy kobiety urodzonej w latach 70.


Pracowała w „Gazecie Wyborczej” w Gdańsku, przygotowywała w Londynie polską edycję pisma ,,The Sun” dla emigracji. Trenerka warsztatów twórczego pisania – m. in. na kolejnych edycjach Festiwalu Rozwoju Osobistego dla Kobiet Progressteron; organizatorka konkursów literackich dla dzieci i młodzieży. Wydała trzy tomy wierszy – w tym „International” – w 2012r. oraz audiobook poetycki („Piękno”, w serii Kwartalnika Artystycznego „Bliza”). Autorka tekstów do show poetyckich. Stypendystka Miasta Gdańska i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Nominowana do Nagrody Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury „Splendor Gedanensis” za rok 2010. Laureatka nagrody gdańskich bibliotekarzy „Pro Libro Legendo” za rok 2010. Przygotowuje do wydania kolejną powieść.
“Po szesnastu (sic!) latach milczenia postanowiłam dać poetycki głos – i zaprezentować światu swój trzeci tom poetycki.
W środku wiersze zebrane z czasu szczęścia i niedoli: feministyczne i denerwujące, niektóre już kultowe, inne pierwszy raz wydrukowane gdziekolwiek.” Autorka
Kierująca ruchem: Elżbieta Jachlewska.
Przypominamy, że formuła Rozmawialni ma odbiegać od standardowych spotkań z … Każdy uczestnik/uczestniczka jest pełnoprawnym partnerem/partnerką w dyskusji. Zaproszony gość/gościni, którym może być zarówno osoba, książka czy wydarzenie, jest drogowskazem według którego podążają rozmówcy/rozmówczynie.
Serdecznie zapraszamy
Partia Kobiet
Cafe Fikcja
Stowarzyszenie WAGA (partner projektu)