ul. Biskupia 4, Gdańsk

Premiera książki " Polki. Podróż do wnętrza Polski"

Premiera książki " Polki. Podróż do wnętrza Polski"

W imieniu Stowarzyszenia WAGA uprzejmie informujemy, że w środę 19 sierpnia 2015 roku o godzinie 18.30 w bibliotece Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku, Plac Solidarności 1  odbędzie się, w obecności Autora, premiera książki „Polki. Podróż do wnętrza Polski” (Wydawnictwo WAGA). To polskie tłumaczenie utworu Gérarda Guégana „Polonaises. Voyage Ă l’intérieur de la Pologne”, napisanego pod koniec 1980 roku, a wydanego we Francji w roku 1981 przez Editions BFB. Spotkanie poprowadzą: dr Jacek Kołtan i Grażyna Knitter.

20 sierpnia o godzinie 17. 00 Gérard Guégan spotka się z czytelnikami w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku – Lawendowy Ogród Literacki ul. Grodzka 3 w Słupsku. Spotkanie poprowadzą Daniel Odija i Elżbieta Jachlewska.

21 sierpnia Gérard Guégan weźmie udział w Parku Książki będącego częścią Literackiego Sopotu. Miejsce jeszcze jest ustalane.

Polki_Gérard Guégan_ok�adka

 

Francuski powieściopisarz, dziennikarz, edytor, scenarzysta i tłumacz, laureat nagród Prix Jean-Freustié i Prix Renaudot w „Polkach” relacjonuje swoje wrażenia z pobytu w Polsce zaraz po podpisaniu porozumień sierpniowych, a głównymi bohaterkami opowieści są kobiety, niektóre znane, jak Alina Pienkowska czy Danuta Wałęsa, inne nieznane, z różnych środowisk i w różnym wieku.
Polskie wydanie książki „Polki. Podróż do wnętrza Polski” przetłumaczyła Teresa Zabża, przewodniczka i tłumaczka autora książki podczas jego pobytu w Gdańsku jesienią 1980 roku, członkini Stowarzyszenia WAGA.

Jest to też pierwsza publikacja wydana przez Wydawnictwo WAGA, które działa przy Stowarzyszeniu WAGA w Gdańsku.
Na wszystkie wydarzenie bardzo serdecznie zapraszamy, licząc bardzo na Państwa obecność.