Biskupia Górko! WAGA zaprasza!

Po pandemicznej przerwie kraj wraca do normalnego życia, a WAGA razem z nim. Za nami już pierwsze zajęcia w Domu Sąsiedzkim i opowieści o Gruzji w ramach projektu „Co z ta Górką”. Działalność wznowiło także Centrum Wsparcia Seniora, odbyły się już pierwsze po przerwie spotkania plastyczne z seniorkami z okolicy. Prężnie funkcjonuje Klub Mieszkańca.

Działania nie są już online, spotykamy się w klubie z animatorką, robimy herbatę, kawę. Jednego dnia zajęcia mają charakter artystyczno-plastyczny, kolejnego prowadzone są warsztaty psychologiczne, a jeszcze inny dzień upływa pod znakiem wysiłku fizycznego; gimnastykujemy się – opowiada Anna Butrym.

Na seniorów czeka również gimnastyka indywidualna plus nord walking z instruktorem.

Spotkania wtorkowe także należą do Klubu Seniorytów – dodaje Butrym. –  Omawiamy na nich co, gdzie, kiedy i jak chcemy robić. Właśnie jesteśmy po pierwszych. I tak zaplanowaliśmy już Dzień Sąsiada. Czeka nas też spacer z przewodniczką po Gdańsku, a także wyjście do Ogrodu Biblijnego. Będziemy spacerować po parku. Myślimy o wyjezdzie na Wyspę Sobieszewską i do Wejherowa.

Senioryci realizują inicjatywy senioralne.

Wygrałyśmy grant na projekt pod nazwą „Zielono mi!” – mówi Butrym. – Przygotowujemy mini ogródek z ziołami na parapet. Zamówione skrzyneczki ozdobimy metodą decoupage, kupimy zioła wg własnych upodobań i zasiejemy w skrzyneczkach. Skrzynki z ziołami trafią do domu seniorów i seniorek, gdzie uczestnicy naszych zajęć pielęgnować je będą na swoich parapetach.

Za to za nami pierwsze zajęcia w Domu Sąsiedzkim i opowieści o Gruzji w ramach projektu „Co z ta Górką”. Działalność wznowiło Centrum Wsparcia Seniora, odbyły się pierwsze po przerwie spotkania i zajęcia plastyczne z seniorkami z okolicy. Prężnie funkcjonuje Klub Mieszkańca.

Już 17 maja ruszają warsztaty komputerowe dla seniorów. Planowana jest nauka obsługi platform komunikacyjnych tj. Zoom, Messenger, Skype.

Dostosowujemy umiejętności do czasów pandemii i komunikacji online. Nabór na zajęcia jest już zamknięty, ale jeśli będzie duże zainteresowanie planujemy kolejne – zapewnia Anna Butrym.

Cyklicznie co drugi piątek miesiąca w ramach Klubu Senioryci można grać w gry planszowe, a w ostatni piątek miesiąca w bingo i zaśpiewać karaoke.

Szczegóły w ulotce!