ul. Biskupia 4, Gdańsk

Pocztówki z widokiem na Biskupią Górkę – edycja II

Pocztówki z widokiem na Biskupią Górkę – edycja II

Dla tych, co nie wiedza i dla tych, co już wiedzą – Biskupia Górka jest jednym z niewielu miejsc na mapie Trójmiasta przyciągających szerokie rzesze turystów z Polski, jak i zza granicy. BG zachowała niesamowitą architekturę. Można tutaj odnaleźć wiele detali w postaci rzeźb, symboli, fasad budynków i niepowtarzalnych obiektów z historią w tle. Jest wyjątkowym skansenem miejskiej zabudowy mieszkalnej z przełomu XIX i XX w.

Celem projektu „Pocztówka z widokiem na Biskupią Górkę – edycja II” jest zachowanie najwspanialszych miejsca, niepowtarzalnego klimatu tej dzielnicy i uchwycenie go dla potomnych póki jeszcze jest czas. Prowadzenie działań kulturalnych ma na celu rozwijanie potencjału zdolności, umiejętności i wiedzy mieszkańców Gdańska.

Biskupia Górka jest też miejscem inspirującym artystów, malarzy, fotografów, ale też amatorów. Projekt będzie integracją międzypokoleniową i ma na celu rozbudzić w dzieciach, młodzieży oraz dorosłych zainteresowanie architekturą, fotografią i szeroko rozumianą sztuką.

Dlatego chcielibyśmy zaprosić Was do udziału w warsztatach oraz konkursie fotograficzno- artystycznym:

1) WARSZTATY – mające na celu poszerzenie pasji, nauczenie się różnorodnych technik plastycznych.

– Warsztaty fotograficzne 
Daty warsztatów – 09.06.22 i 23.06.22 w godzinach 15.00 – 20.00

– Warsztaty kolażu
Daty warsztatów – 05.07.22 i 12.07.2022 w godzinach 17.00 – 20.00

– Warsztaty postcrossingu
Daty warsztatów – 11.08.22 i 18.08.22 w godz. 17.00 – 19.00

2) KONKURS – 18.07.22 – 31.07.22

Konkurs „Pocztówka z widokiem na Biskupią Górkę”, do którego będzie można zgłosić fotografie ulubionych miejsc/widoków/wnętrz budynków/mieszkań lub np. zdjęcia z wydarzeń kulturalnych realizowanych na Biskupiej Górce, portrety mieszkańców i mieszkanek lub prace wykonane w formie kolażu (m.in. podczas warsztatów). Każdą z tych prac należy zgłosić do Stowarzyszenia WAGA, a dokładne zasady zostaną zawarte w regulaminie konkursu w naszym wydarzeniu.

Projekt „Pocztówka z widokiem na Biskupią Górkę” dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.

Projekt graficzny: Zuzanna Kijewska