ul. Biskupia 4, Gdańsk

Weekendowa szkoła pod chmurką/Podwórkowa szkoła

Weekendowa szkoła pod chmurką/Podwórkowa szkoła

Nasza SZKOŁA jest połączeniem nauki i zabawy. Ma być miejscem gdzie każde dziecko może wyrazić swoje uczucia i emocje w bezpieczny sposób. To miejsce gdzie nauka staje się przyjemnością. Dla zachowania równowagi psychicznej podejmiemy także takie aktywności, które potrafią odrywać myśli od trudnej rzeczywistości, relaksują i sprawiają dzieciom przyjemność.

Wśród objawów stresu związanego z wybuchem pandemii eksperci wymieniają m.in. występowanie nasilonych obaw i lęków o zdrowie własne oraz najbliższych osób, co może skutkować np. problemami ze snem i koncentracją uwagi. Szczególnie jest to trudny okres dla dzieci wymagających wsparcia pedagogicznego. Zdiagnozowaliśmy, iż część dzieci z powodu Covid 19 i nauką zdalną miała problemy z nauką. Zaległości pogłębiły się i stały się trudne do nadrobienia.

W IV kwartale 2020 r prowadziliśmy podobne zajęcia dla dzieci z Biskupiej Górki oraz okolic. Dzieci bardzo zaprzyjaźniły się z młodymi osobami pracującymi z nimi, dzieliły się swoimi problemami. Nasze działania przyniosły pozytywny efekt, mamy informacje, że dzieci poprawiły oceny i są odważniejsze, pewniejsze siebie.

Pracując zgodnie z inicjatywą ‘Budzących się szkół’ – stawiamy  na współpracę dzieci i na ich kreatywność. Nie koncentrujemy się na ocenianiu i na błędach, odchodzimy od kultury błędu, chcemy rozwijać dzieci i wspierać je w rozwoju. Oddolnie zmieniamy edukację, by przygotować dzieci na świat, o którym nie wiemy jaki będzie. Wdrażanie oddolnych zmian: – od kultury nauczania do kultury uczenia się – od kultury błędu do kultury rozwijania potencjału – od dyscypliny do odpowiedzialności – od szkoły transmisyjnej do szkoły rozwijającej autonomię, kreatywność i innowacyjne myślenie uczniów – od współzawodnictwa i rywalizacji do szkoły uczącej szacunku i współpracy (źródło: www.budzacasieszkola)

WEEKENDOWA SZKOŁA (działała od 01.06.2021 do 30.11.2021) która w tym roku stała się PODWÓRKOWĄ SZKOŁĄ  (od 01.06.2022 – 30.11.2022) zaprasza w soboty w godzinach 10:00-14:00.

Oferta skierowana głównie do dzieci z klas 1-6.

Zapewniamy dzieciom materiały na zajęcia oraz poczęstunek.

Za frekwencje przewidujemy nagrody (dyplom, drobne nagrody rzeczowe).

 

Projekt jest finansowany w ramach Programu „Fundusz pomocowy dla organizacji pozarządowych oraz inicjatyw obywatelskich 2022-23”, utworzonego przez Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, realizowanego przez Fundacja Edukacja dla Demokracji.