ul. Biskupia 4, Gdańsk

Dzień z Dzieckiem w Pracy

Dzień z Dzieckiem w Pracy

 

Dziecko w pracy? Czy to możliwe? Organizatorzy kampanii informacyjnej „Etat Tata. Lubię to!” przekonują, że to może się zdarzyć i zachęcają pracodawców i pracowników do udziału w konkursie „Dzień z Dzieckiem w Pracy”. Konkurs polega na wybraniu jednej z trzech dat obchodów dnia, którego zadaniem będzie budowanie przychylności dla obecności dziecka w pracy w nagłej, awaryjnej sytuacji .

25 listopada swoje święto ma Pluszowy Miś, a 31 maja obchodzimy Światowy Dzień bez Papierosa, co nie oznacza wcale, że tego dnia ruszamy do pracy z misiem pod pachą, a wszystkich uzależnionych od nikotyny ta data powstrzymuje przed paleniem.. Chodzi o uświadomienie problemu, próbę przeanalizowania za i przeciw, interesującą dyskusję społeczną.

– Nie chodzi oczywiście o obecność wszystkich dzieci w pracy tego dnia – przekonuje Dorota Sarlej – podjęliśmy jedynie temat obecności dziecka w miejscu pracy rodzica w nagłej sytuacji, która czasem może się zdarzyć. Zdajemy sobie sprawę, że nie wszędzie są takie możliwości, np. w zakładzie produkcyjnym, ale chcemy sprowokować otwartość pozostałych Pracodawców na sytuacje awaryjne poprzez zapewnienie mobilnego kącika dla dziecka w pracy.

Poza wyborem daty Organizatorzy proponują zabawę z wyborem scenariusza Dnia z Dzieckiem w Pracy. Mile widziane są także indywidualne pomysły na zorganizowanie takiego dnia. Mobilne kąciki dla dziecka w pracy przekażemy 100 pierwszym firmom, które włączą się do tego konkursu. Funkcjonalny, łatwy do przechowywania i szybkiego rozstawienia kącik składa się ze stolika, krzesełka, mini namiotu, kredek i kolorowanek.

Na zgłoszenia konkursowe Organizatorzy czekają do 24 kwietnia br. 26 kwietnia zostaną ogłoszone wyniki.

Regulamin konkursu i formularz zgłoszeń na stronie www.etattata.pl.

Konkurs „Dzień z Dzieckiem w Pracy” jest częścią projektu „Tata jak Mama – ogólnopolska kampania informacyjna na rzecz godzenia życia zawodowego i rodzinnego” , współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Aby otrzymać dla pracowników/rodziców dzieci w wieku 0-7 lat karty rabatowe "Mozaika Rodzinna", uprawniające do zniżek na różne produkty i usługi atrakcyjne dla rodziców małych dzieci oraz wygrać dla firmy mobilny kącik dla dziecka w pracy należy –

– wybrać jedną z zaproponowanych dat:

o 17 lipca 2013 r.

o 30 sierpnia 2013 r.

o 9 września 2013 r.

– wybrać jeden ze scenariuszy obchodów Dnia z Dzieckiem w Pracy (lub zaproponować własny pomysł):

o każdy pracownik-rodzic przynosi zdjęcia dzieci, z których tworzy się mozaikę rodzinną na tablicy/wspólnej przestrzeni w miejscu pracy;

o pracownicy/rodzice dzieci przynoszą do pracy przygotowane specjalnie na tę okazję ordery/korony itp. dla prezesa/szefa firmy

o inny/własny pomysł: …………………………………………………………………………………………………………………………….

Harmonogram konkursu:

– Przyjmowanie zgłoszeń do 24 kwietnia 2013 r.

– Ogłoszenie wyników – 26 kwietnia 2013 r.