ul. Biskupia 4, Gdańsk

Konkurs literacki dla dzieci i młodzieży

Konkurs literacki dla dzieci i młodzieży

ZAPRASZAMY DZIECI I MŁODZIEŻ GDAŃSKĄ

DO WZIĘCIA UDZIAŁU W NIEZWYKŁYM KONKURSIE LITERACKIM

Z KRONIKI MEGO RODU

"Czas omija miejsca, które wspominamy."

Stanisława Fleszarowa-Muskat, znana polska pisarka, mieszkanka Sopotu.

 

Zachęcamy młode pokolenie do rozmów z Seniorkami i Seniorami swego rodu, a następnie do opisania ich opowieści z dzieciństwa, ważnych wydarzeń z ich życia, które toczyły się na tle historii naszego kraju, opisów często wymierających już tradycji i zwyczajów, życia codziennego. Chcielibyśmy ocalić je od zapomnienia i nagrodzić wyróżniające się prace młodych pisarek i pisarzy. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w Konkursie, jako projekcie wielopokoleniowym i ponadczasowym.

PrintZe szczególną życzliwością zwracamy się do Seniorek i Seniorów rodów, prosząc Państwa o podzielenie się Waszą cenną spuścizną w formie wspomnień, opowieści, opisów. Każde z nich stanowi dla nas barwny świat, który chcielibyśmy zachować dla następnych pokoleń.

Efektem współpracy wnucząt z najstarszym pokoleniem będą prace o dowolnej formie literackiej (esej, pamiętnik, dziennik, list, wywiad itp.).

Prosimy o nadsyłanie prac konkursowych (podpisanych zgodnie z regulaminem, w regulaminie dostępny załącznik)

do dnia 24 maja 2013 r. (decyduje data stempla pocztowego) na adres:

Stowarzyszenie WAGA

ul. Dragana 9/6

80-807 Gdańsk

z dopiskiem KONKURS na kopercie

 

Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Konkursu.

W Komisji Konkursowej zasiadają:

Agnieszka Mencel – koordynatorka, pomysłodawczyni konkursu. Nauczycielka historii, przewodniczka po Trójmieście, właścicielka firmy ”Gry i Zagadki Mericurius”, autorka i organizatorka gier miejskich i muzealnych, członkini Stowarzyszenia WAGA.

Barbara Piórkowska – poetka, pisarka, dziennikarka, krytyczka literacka, performerka; absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka m.in. powieści pt. "Szklanka na pająki", tekstów do show literackich, trzech tomów wierszy. Trenerka warsztatów twórczego pisania. Laureatka nagrody gdańskich bibliotekarzy "Pro Libro Legendo" za rok 2010. W Pałacu Młodzieży w Gdańsku prowadzi Pracownię Kreacji Literackich.

Ewa Baniecka – pisarka, absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie, doktor literaturoznawstwa. Autorka powieści dla młodzieży pt. „Jośka. Pamiętnik maturzystki”, „Rok wieloryba” (Wydawnictwo Telbit). Publikuje teksty naukowe i recenzje literackie w czasopiśmie „Książki. Magazyn Literacki”. Członkini Stowarzyszenia KomuKulturka i działającej w jego ramach grupy teatralnej, oraz Stowarzyszenia WAGA.

Laureatów Konkursu zaprosimy wraz z bohaterami swoich opowieści, Seniorkami i Seniorami na Wieczorek Autorski, podczas którego zostaną zaprezentowane fragmenty nagrodzonych i wyróżnionych prac, a z gośćmi zostaną przeprowadzone wywiady. Całość zostanie sfilmowana przez znanego gdańskiego fotografa artystę Wojciecha Ostrowskiego. Film oraz fragmenty nagrodzonych i wyróżnionych prac zostaną opublikowane na stronie Stowarzyszenia WAGA.

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie WAGA

Konkurs jest organizowany z grantu Miasta Gdańska w ramach „Programu współpracy Miasta Gdańska z organizacjami pozarządowymi na rok 2013”.