ul. Biskupia 4, Gdańsk

Mama nigdy nie jest sama!

Mama nigdy nie jest sama!

Mama nigdy nie jest sama! -  przed nami kolejne spotkanie z tego cyklu. Tym razem wydarzenie kierowane jest do rodziców, zarówno mam jak i tatów dzieci w wieku 1-3.

Tematem przewodnim spotkania, które odbędzie się 5 października w Dworku Artura przy ul. Dworcowej 9  jest powrót Mamy do pracy.

PrintW panelu dyskusyjnym pojawią się specjaliści m.in. prawniczka, trenerka ze Stowarzyszenia Waga, psycholog, dyrektor przedszkola itp.

W trakcie spotkania poruszymy sprawy związane stricte z powrotem do pracy, jak i temat aktywizacji Taty w życie rodzinne. Będziemy zastanawiali się co lepsze – żłobek, przedszkole czy niania.

Chcemy przekonać Mamy, że mogą poszukać wsparcia, prosić o pomoc, mówić o swoich oczekiwaniach.

Inny temat poruszany na spotkaniu – lektury dla Malucha. Rodzice często nie wiedzą po jakie książki sięgać. Pan Paweł Paniec z Księgarni Gdańsk, doradzi, co w tej chwili można spotkać na rynku, czym się kierować przy wyborze książki.

Na prośbę uczestników pojawi się także Pani Marta Baj-Lieder z Centrum Terapii Logop – przedstawi, jak prawidłowo powinien rozwijać się aparat mowy u dziecka z punktu widzenia logopedy.

 

Specjalnie na to spotkanie z Warszawy przyjedzie także Pan Michał Nazarewicz z portalu Tatapad.pl, który opowie nam o budowaniu monologu wewnętrznego, by wychować pewne siebie dziecko, oraz jak sprawić, by nie kłamało i nie uciekało przed problemami w dorosłym życiu.

Pani Agnieszka Borkowska z Zakątka Terapeutyczno – Pedagogicznego Jaspik przedstawi  temat: "Dlaczego dzieci mają trudne zachowania i jak sobie z nimi radzić".

Poza typowo specjalistycznymi spotkaniami szykujemy również wiele atrakcji – w sali baletowej Dworku Artura będzie można podziwiać oraz zakupić produkty (zabawki, ubranka) młodych Mam wkraczających na rynek – kiermasz Mummy’s hand-made, a także zjeść coś pysznego.

Przygotowujemy również wiele atrakcji dla Dzieci:
Otwarta Pracownia poprowadzi mini warsztat lepienia w glinie.

Będzie można uczestniczyć w zajęciach "Jak się mądrze bawić z dziećmi – zabawy ruchowe z elementami Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, kinezjologii edukacyjnej Dennisona, metody dobrego startu Bogdanowicz", przeprowadzone przez wykwalifikowaną Panią psycholog Annę Kordzińską-Grabowską.

 

Jak zawsze na Dzieci będzie czekać Kącik Malucha, wspomagany przez animatorów z Loopy’s World.

Organizatorzy zapowiadają również małe atrakcje-niespodzianki.

Skorzystać będzie można również z porad specjalistów, którzy pełnić będą dyżury.

Z poczęstunkiem natomiast przyjedzie do nas Slow Cafe z Gdyni, natomiast zdjęcia ze spotkania zrobi nam Pani Justyna Chrzanowska z Justyna Chrzanowska Fotografia.

Będzie można zakupić również pyszne burgery z prawdziwego trójmiejskiego food trucka CARMNIK!

Dla każdej pary Rodziców szykujemy również tzw. "pakiet startowy", w którym znajdą się informacje o naszych sponsorach oraz drobne upominki.

Na koniec spotkania ciekawe nagrody do wylosowania.

Spotkanie rozpoczyna się o 12:00 (rejestracja od 11:15) i trwać będzie do 17:30.

Wydarzenie Mama nigdy nie jest sama! patronatem objęły:

portal DzielnicaRodzica.pl, Gaga Magazyn, portal CzasDzieci.pl, portal WRoliMamy.pl, Magazyn i portal Maluchy3miasta.pl, portal BliżejDziecka.pl,portal Parenting.pl,  portal Trójmiasto.pl, portal Single Parents, portal BabyBand.pl, Strefa Rodziny3miasto oraz portal Tatapad.pl, a także Radio Plus.