Noc z Brunonem Zwarrą

Tegoroczna  Noc Muzeów w Muzeum Poczty Polskiej będzie dedykowana Brunonowi Zwarze, pisarzowi wciąż zbyt mało znanemu jak na jego cenny dorobek i zasługi, które ma dla Gdańska. W nocy z 20 na 21 maja będzie można o pisarzu dowiedzieć się więcej, zobaczyć zdjęcia z rodzinnego archiwum, usłyszeć jego wypowiedzi, zobaczyć film „Biskupia Górka Brunona Zwarry” oraz posłuchać fragmentów jego książek, a także je publicznie czytać.

Plan tej nocy przedstawia się następująco:
19.00 – powitanie
19.05; 20.30; 22.00 – wspólne czytanie fragmentów książek Brunona Zwarry, rozmowy i dyskusje, zwiedzenia wystawy zdjęć z archiwum rodzinnego
19.30 – pokaz filmu historycznego
20.00; 21.30; 23.00 – projekcje filmu „Biskupia Górka Brunona Zwarry”. Słowo wstępne – Stowarzyszenia: WAGA i Biskupia Górka.

Dzięki zaproszeniu od dr hab. Janusza Trupindy, kierownika Muzeum Poczty Polskiej, Stowarzyszenia WAGA i Biskupia Górka zaangażowały się w organizację „Nocy z Brunonem Zwarrą”. Zapraszamy na niezwykłe spotkanie z niezwykłym człowiekiem.

Brunon Zwarra