ul. Biskupia 4, Gdańsk

Notatka z warsztatów III w dniu 27 sierpnia 2013 r.

Notatka z warsztatów III w dniu 27 sierpnia 2013 r.

 

27 sierpnia 2013 roku odbyły się ostatnie warsztaty w ramach projektu „ Mama Ma Pomysł”.

Tym razem uczestniczki zapoznały się z czterema tematami:

„ABC Przedsiębiorczości – zakładamy firmę”, „ Księgowość w małej Firmie”, „ Tworzenie biznesplanu”, „ Marketing w małej Firmie”.

Warsztaty prowadziła Elżbieta Jachlewska ze Stowarzyszenia WAGA oraz Dorota Sarlej z firmy Koncept SD .

Mamy dowiedziały się jak zarejestrować swoja Firmę, z jakich funduszy i z jakiego wsparcia mogą skorzystać. Rejestracja Firmy to nie wszystko, trzeba jeszcze wybrać formę opodatkowania. Wspólnie z ekspertką Mamy przeanalizowały dostępne prawem możliwości wyboru rozliczeń podatkowych i próbowały dokonać wyboru najlepszej dla siebie opcji.

Aby skorzystać z różnych form dofinansowania działalności gospodarczej oraz przygotować półfinałową prezentację uczestniczki warsztatów powinny przygotować biznesplan. Trzecia część warsztatu miała na celu pokazanie z jakich elementów powinien składać się profesjonalny biznesplan, jakie informacje powinny się tam znaleźć , jak sporządzić kosztorys i co to są przychody i koszty uzyskania przychodu.

Biznesplan poza elementami opisującymi projekt oraz finansowymi powinien także zawierać plan marketingowy Firmy. O tym , swoja wiedzą w czwartej części podzieliła się Dorota Sarlej – ekspertka z zakresu marketingu, promocji, reklamy.

Trzy dni warsztatów za nami, w dalszej części projektu spotkamy się już tylko z dziesiątką Pomysłowych Mam. 06 września 2013 roku zostanie ogłoszona lista półfinalistek. Za wszystkie trzymamy kciuki, są naprawdę wspaniałe.