ul. Biskupia 4, Gdańsk

Polska i Norwegia oczami Polaków i Polek

Polska i Norwegia oczami Polaków i Polek

Weź udział w ciekawym i interaktywnym badaniu naukowym online – wspomóż wymianę dobrych praktyk między Polską i Norwegią!

Zapraszamy do udziału w projekcie naukowym PAR Migration Navigator realizowanym przez Uniwersytet Gdański i Polską Akademię Nauk. Projekt bada jak żyje się Polakom i Polkom w Polsce i Norwegii. Jak życie w Polsce i na emigracji wpływa na relacje w związku? Jak wychowywanie dzieci w Polsce różni się od tego w Norwegii? Twoje anonimowe odpowiedzi pomogą polskiej nauce, a cały projekt dzięki informacjom od badanych stwarza możliwość wymiany dobrych praktyk między Polską a Norwegią. Dla wybranych osób biorących udział w badaniu przewidziane są nagrody finansowe.

1653535_588756014534424_1209378059_n

Od początku kwietnia zespół badawczy PAR Migration Navigator prowadzi ciekawe i interaktywne badania mające na celu sprawdzenie, co wspiera osiąganie równowagi praca-dom.

W ramach badań naukowych badacze i badaczki poszukują Polek i Polaków mieszkających w Polsce i Norwegii, którzy zgodzą się wziąć udział w anonimowym badaniu internetowym.

Badanie prowadzone jest przez zespół psychologów i socjologów z Uniwersytetu Gdańskiego oraz Instytut Psychologii Polskiej Akademii Nauk. Chcemy poznać te norweskie i polskie rozwiązania, które Polacy i Polki uważają za dobre.

Za wzięcie udziału w badaniu można wygrać symboliczne nagrody finansowe (100 lub 200 PLN), ale przede wszystkim w ten sposób pomożecie:

1) lepiej zrozumieć dobre praktyki polskie i norweskie, które wspierają osiąganie równowagi praca-dom

2) poznać odczucia Polek i Polaków na temat różnic między naszymi krajami.
Jeśli jesteś w związku i oboje weźmiecie udział w badaniu, to dla chętnych par zespół badaczy i badaczek z UG i PAN przygotują informację zwrotną o Waszych wynikach. Poza tym, biorąc udział w badaniu we dwoje zwiększacie swoje szanse na pieniężną wygraną w konkursie 🙂

Zapraszamy do udziału w projekcie, rejestracja na stronie www.migrationnavigator.org/study

Więcej informacji o projekcie znajdziecie na stronie internetowej www.migrationnavigator.org oraz na Facebooku (www.facebook.com/parmigrationnavigator).

Projekt finansowany ze środków Funduszy Norweskich w ramach Polsko-Norweskiej Współpracy Badawczej realizowanej przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Kontakt: info@migrationnavigator.org