ul. Biskupia 4, Gdańsk

„Solidarnie przeciwko przemocy”

„Solidarnie przeciwko przemocy”

Wbrew opiniom tych, którzy dane statystyczne wkładają między bajki i chcą wypowiedzieć Konwencję Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej Trójmiejska Akcja Kobieca organizuje w prima aprilis, 1 kwietnia spotkanie „Solidarnie przeciwko przemocy”.

Dowiesz się jakiej przemocy kobiety doświadczają najczęściej, weźmiesz udział w warsztatach oraz zdecydujesz jak chcesz przeciwdziałać przemocy na co dzień. Naszą siłą jest wiedza, umiejętności i solidarność. Razem możemy wiele. Przemoc rozwija się w milczeniu ofiar i ich otoczenia. Mówmy więc głośno, nazywajmy rzeczy po imieniu, uczmy się chronić, przeciwdziałać i nabierajmy odwagi aby działać we własnych sprawach. Wspólnie. Może po warsztatach zechcesz pomagać, poświęcić komuś czas na rozmowę, ale również zainicjować powstanie grupy samopomocowej, aby wesprzeć większą liczbę osób dotkniętych przemocą. Jeśli to będzie twoja droga, to dowiesz się jak to zrobić.

Zapraszamy wszystkie osoby chcące przeciwdziałać przemocy, nieść wsparcie, jak również te, które na co dzień stykają się z przemocą, do wzięcia udziału w spotkaniu „Solidarnie przeciwko przemocy” w sobotę, 1 kwietnia 2017 w samo południe w Europejskim Centrum Solidarności. Wierzymy, że solidarność kobiet jest kluczem do zwycięstwa z przemocą! Pokażemy gdzie szukać siły, aby powiedzieć NIE!

„Solidarnie przeciwko przemocy”
Sobota, 1 kwietnia 2017, godz. 12.00-14.30
Europejskie Centrum Solidarności (sala wystaw czasowych), plac Solidarności 1, Gdańsk
Wydarzenie na portalu Facebook: httpss://www.facebook.com/events/1823358421214830/


Wydarzenie podzielone jest na dwie części:

godz. 12 – zestaw przemówień motywacyjnych, przygotowanych przez osoby współorganizujące „Solidarnie przeciwko przemocy”,
przerwa ok 15 min,
godz. 13.15 – jedenaście odbywających się równocześnie warsztatów/wykładów, na które odbywają się zapisy poprzez portal Evenea (httpss://solidarnieprzeciwkoprzemocy.evenea.pl/). Prosimy zapisać się tylko na jeden, wybrany warsztaty/wykład. Warsztaty: „I Ty możesz zostać kobietą sukcesu!”, „Porozumienie bez Przemocy”, „Wiem to o sobie na pewno, „Miłość , Bezradność, Przemoc”, „Proces wychodzenia z roli ofiary na różnych etapach pomagania”, „Przemoc wobec kobiet: mity i fakty”, „Odwaga w działaniu”, „Identyfikowanie i przeciwdziałanie mowie nienawiści wobec mniejszości seksualnych”, „Sztuka walki ulicznej dla kobiet”; Wykłady: „Reagowanie na przemoc, również, gdy krzywdzone jest dziecko”, „Trauma i co dalej…?”. Opisy warsztatów i wykładów znajdują się na portalu Evenea.

Organizator: Trójmiejska Akcja Kobieca