ul. Biskupia 4, Gdańsk

„Stocznia jest kobietą – projekt seniorek i seniorów”

„Stocznia jest kobietą – projekt seniorek i seniorów”

Spotkanie informacyjno-rekrutacyjne dla osób pragnących być przewodnikami, przewodniczkami po dawnej Stoczni Gdańskiej w ramach projektu „Stocznia jest kobietą – projekt seniorek i seniorów”

Wykład wprowadzający do oprowadzania po Stoczni Anny Perz

20 marca (piątek) godz. 17.00 – 19.00

Instytut Kultury Miejskiej (sień) ul. Długi Targ 39/40 Gdańsk

Wstęp wolny. Uprzejmie prosimy o potwierdzenie przybycia na adres e-mail: anna.urbanczyk@ikm.gda.pl.

 

Stowarzyszenie Arteria i Instytut Kultury Miejskiej zapraszają na spotkanie informacyjno-rekrutacyjne dla osób pragnących być przewodnikami, przewodniczkami po dawnej Stoczni Gdańskiej w ramach projektu „Stocznia jest kobietą – projekt seniorek i seniorów”.

Podczas spotkania organizatorki projektu przedstawią informacje o projekcie oraz szczegóły dotyczące zajęć w kursie oraz oprowadzania po terenach postoczniowych.

Spotkanie odbędzie się w sieni Instytutu Kultury Miejskiej przy ul. Długi Targ 39/40.

Szczególnie zapraszamy seniorki, seniorów, osoby związane ze Stocznią Gdańską.

Osoba prowadząca: Anna Perz – absolwentka architektury i urbanistyki na Politechnice Gdańskiej oraz historii sztuki na Uniwersytecie Gdańskim. Zajmuje się przewodnictwem turystycznym: licencja przewodnika miejskiego: Gdańsk-Sopot-Gdynia (2003 r.) i Toruń (2009 r.), przewodnika terenowego: województwo pomorskie (2010 r.), licencja pilota wycieczek (2010 r.), uprawnienia instruktora przewodnictwa PTTK (2009 r.) i egzaminatora Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w komisjach egzaminacyjnych na przewodnika miejskiego (2009 r.).

Od 2008 r. prowadzi wykłady z zakresu historii architektury Trójmiasta na kursach przewodników turystycznych oraz historii sztuki na kursach pilotów wycieczek.

W ramach projektu osoby pragnące zostań przewodnikami, przewodniczkami, wezmą udział w warsztatach przewodnickich, na temat Stoczni, obsługi tabletów, równościowych i historii kobiet.

Oprowadzanie będzie odbywało się w okresie: czerwiec – wrzesień 2015 r.

Więcej informacji o projekcie "Stocznia jest kobietą – projekt seniorek i seniorów": www.art-eria.pl

Organizator: Stowarzyszenie Arteria

Partnerzy: Instytut Kultury Miejskiej (Polska) | Archiwum Historii Kobiet Narodowej Biblioteki Islandii (Islandia) | Oslo and Akershus University College (Norwegia)

Projekt „Stocznia jest kobietą – projekt seniorek i seniorów” realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

clip_image002