ul. Biskupia 4, Gdańsk

„System aktywizacji społeczno- zawodowej Gdańsku” – czas podsumowań i wniosków

„System aktywizacji społeczno- zawodowej Gdańsku” – czas podsumowań i wniosków

Dla projektu „System aktywizacji społeczno- zawodowej Gdańsku” – finansowanego z budżetu Europejskiego Funduszu Społecznego – rok 2022 jest bardzo istotny.

We wrześniu kończymy projekt, więc zbliża się czas podsumowań i wniosków.

Wkrótce pochwalimy się tabelami wyników i ocenami naszych partnerów, ale już dziś widać, że realizację projektu 6.1 – komponent Aktywnej Integracji można ocenić wysoko. Pomogliśmy wielu osobom (ok. 140) i niemal połowa z nich (ponad 60) znalazła pracę lub założyła działalność gospodarczą.

Wiosna 2022 postawiła przed nami dodatkowe wyzwania – pojawiła się duża grupa uchodźców i uchodźczyń z Ukrainy. Duże siły skierowaliśmy na pomoc dla nich, choć bariera językowa jest sporym wyzwaniem, a ograniczenia proceduralne i niedoskonałość rozwiązań systemowych nie ułatwiają sprawy.

W projekcie posiadamy jeszcze niewykorzystane fundusze , więc zapraszamy osoby, które jeszcze nie znalazły swojej ścieżki zawodowej, aby zgłaszały się do projektu, ponieważ organizujemy kursy kwalifikacyjne. Daje to szansę na przekwalifikowanie i poprawę jakości swojego statusu zawodowego.

Interesująca informacja (także dla Pracodawców) jest taka, że dysponujemy jeszcze miejscami na płatne staże zawodowe.

W ramach stażu Uczestnik/Uczestniczka otrzymuje zwrot kosztów przejazdu oraz ubezpieczenie.

Zapraszamy do kontaktu:

Asia 513811295,

Grażyna 513811303

Tomek 503962722