ul. Biskupia 4, Gdańsk

Pierwszy rok realizacji projektu System Aktywizacji Społecznej w Gdańsku – ZIT II

Pierwszy rok realizacji projektu System Aktywizacji Społecznej w Gdańsku – ZIT II

Za nami pierwszy rok realizacji projektu System Aktywizacji Społecznej w Gdańsku – ZIT II, który jest „młodszym bratem” edycji Aktywna Integracja na lata 2017-2022. Przypomnijmy, że oba projekty finansowane są z budżetu Europejskiego Funduszu Społecznego. 

Do projektu przyjęliśmy już ponad trzydzieści osób, z czego większość otrzymała możliwość uczestnictwa w różnych kursach kompetencyjnych oraz wsparcie doradcy zawodowego i psychologa. Dla poszukujących pracy oferujemy 3-miesięczne, płatne staże zawodowe (ubezpieczenie + zwrot kosztów przejazdu).

Wsparcie oferują także: specjalistka rozwoju osobistego i trenerka umiejętności społecznych oraz doradczyni dla pragnących założyć własną działalność gospodarczą.

W projekcie jest też bogata oferta wsparcia społecznego – od dofinansowania specjalistycznych badań lekarskich, wynajmu mieszkania i poprawienia wizerunku po spotkania integracyjne.

Stowarzyszenie WAGA od miesiąca wolontariacko organizuje kursy języka polskiego dla uchodźczyń i uchodźców z Ukrainy. Wśród uczestniczek i uczestników warsztatów językowych jest duże zainteresowanie przystąpieniem do projektu ZIT II, więc nasza Animatorka w czwartki prowadzi wśród nich rekrutację. O efektach opowiemy już wkrótce.

Kontakt do rekrutacji ZIT II: Magda: 576924999