ul. Biskupia 4, Gdańsk

V Święto Ulicy Biskupiej tuż tuż!

V Święto Ulicy Biskupiej tuż tuż!

Już od kilku lat Święto Ulicy Biskupiej umila czas mieszkańcom Gdańska, którzy jak co roku tłumnie zjeżdżają się na Biskupią Górkę (BG), by wziąć udział w celebrowaniu obchodów tej niezwykłej ulicy.

Tym razem goście święta wezmą udział w grze miejskiej „Księga dr Wolfa „, w której będą mieli okazję spotkać zacnych mieszkańców BG i odnaleźć tajemniczy wolumin.

Odbędzie się również krótki quiz z nagrodami dotyczący życia i dokonań historycznych postaci z BG. Materiały do quizu chętni uczestnicy otrzymają przed konkursem i w trakcie gry miejskiej. 

Jak co roku nie zabraknie okazji do przejażdżki AUTORETRO.

Na klimatycznej ulicy Biskupiej odbędą się również koncerty, plenery malarskie, występy amatorskich grup: tanecznych, teatralnych i chóru orkiestry podwórkowej.

Punkt informacyjny dostarczy wszelkich wiadomości dotyczących planów rewitalizacyjnych BG.

Spotkanie zakończy wspólna biesiada przy skocznej muzyce.

Impreza zacznie się o godz. 14.00 i potrwa do godz. 18.00.

Zapraszamy na V Święto Ulicy Biskupiej w niedzielę 4 września 2022 roku. Spotykamy się przy Biskupiej 4.

Do zobaczenia!

Premiera świętą ulicy Biskupiej odbyła się 9 września 2018 roku. To wtedy ulica Biskupia po raz pierwszy zamieniła się w przestrzeń dla malarzy, fotografików, ludzi zwiedzających zakamarki na Biskupiej Górce w trakcie spacerów historycznych i gier miejskich. Od tamtej pory Stowarzyszenie WAGA organizuje to święto co rok.

Projekt dofinansowano ze środków Miasta Gdańska, Rady Dzielnicy Śródmieście i Biura Rozwoju Gdańska.