ul. Biskupia 4, Gdańsk

Wystawa zdjęć „Pod dachami Biskupiej Górki”

Wystawa zdjęć „Pod dachami Biskupiej Górki”

W czasie tegorocznego „Święta ulicy Biskupiej” będzie można m.in. obejrzeć wystawę fotografii Anny Kazińskiej-Olejniczak. Złożą się na nią zdjęcia robione na poddaszach przedwojennych budynków Biskupiej Górki w 2017 i 2020 r. Autorce udało się oddać wyjątkowy klimat tych specyficznych miejsc, gdzie światło sączy się tylko przez niewielkie okna, zaskakują nieoczywiste krzywizny przestrzeni i kompozycje rzeczy wyrwanych ze swojego pierwotnego kontekstu, a niosące w sobie każdy inną historię…
Spotkanie z autorką zdjęć rozpocznie się o godzinie 15.45 w sali głównej Domu Sąsiedzkiego przy ul. Biskupiej 4. Poprowadzi je Danuta Kozioł.
Poddasza domów, w których mieszkamy – prywatne muzea pamięci. Któż nie przeżył emocji podczas buszowania po własnym lub cudzym strychu? Ta wystawa jest okazją, by o fenomenie tych przestrzeni porozmawiać. Zachęcamy więc już teraz do podzielenia się swoimi przemyśleniami, wspomnieniami lub opowieściami związanymi z takimi miejscami. Każda osoba, która prześle do 5 września br. krótki tekst (ok. pół strony A4) na adres: stowarzyszenie.bg@gmail.com, weźmie udział w losowaniu nagrody – albumu „Panorama Gdańska z Góry Biskupiej 1855-1970” ufundowanego przez Fundację Karrenwall. Losowanie nagrody odbędzie się po spotkaniu z Anną Kazińską-Olejniczak.
Wystawę będzie można oglądać w czasie trwania święta, tj. w godz. 14-18, w Domu Sąsiedzkim przy ul. Biskupiej 4.Organizatorem wystawy jest Stowarzyszenie Biskupia Górka. Stowarzyszeniu Biskupia Górka nie udało się uzyskać dofinansowania do organizacji wystawy, więc gdyby ktoś chciał wesprzeć – nr konta: 69 1140 2004 0000 3202 7652 4101.