ul. Biskupia 4, Gdańsk

Dom Sąsiedzki w nowych rolach

Dom Sąsiedzki w nowych rolach

W Domu Sąsiedzkim na Biskupiej Górce także zaszły zmiany wymuszone przez pandemię koronawirusa. Dostosowaliśmy się do nich i staramy, aby nie były powodem wykluczenia i tworzenia nierównych szans wśród naszych podopiecznych.

Na początek Fundacja „Kobiety Wędrowne” przekazała maseczki ochronne dla seniorów będących pod opieką Domu Sąsiedzkiego.

Serdecznie za maseczki dziękujemy – mówi Anna Butrym, Prezeska Stowarzyszenia WAGA). – Wraz z instrukcją obsługi trafiły do 170 seniorów. W zestawie były jeszcze rękawiczki, karta treningu umysłu,lista kontaktów ważnych w czasie epidemii i ćwiczenia na odstresowanie, materiały do wykonania prac plastycznych.  Troska o osoby starsze i samotne oraz zapobieganie tzw. śmierci społecznej są szczególnie ważne w czasie pandemii.

Dotychczas w każdą sobotę o godzinie 10.00 Dom Sąsiedzki na Biskupiej Górce zapraszał dorosłe mieszkanki i mieszkańców na jogę. Zajęcia prowadziła doświadczona instruktorka Ewa Baniecka.

Zajęcia dalej prowadzimy, ale za pomocą filmu – zapewnia Anna Butrym. – Gorąco zachęcamy do skorzystania z tej formy aktywności przez naszego Facebooka. Także Michał Kubiak proponuje aktywność w domu przez naszego Facebooka. Od wielu lat prowadzi treningi dla seniorów i seniorek w Stowarzyszeniu WAGA, teraz w związku z pandemią zaprezentuje ćwiczenia, które każdy senior i każda seniorka może wykonać w domu. Treningi dostępne będą już wkrótce na Facebooku Stowarzyszenia Waga. Michał Kubiak jest instruktorem kinezygerentoprofilaktyki, co oznacza, że zajmuje się doborem odpowiednich ćwiczeń i aktywności fizycznej dla seniorów i seniorek.

Na naszych stronach zachęcamy też do różnego rodzaju aktywności domowej polecając konkretne miejsca, które znamy – mówi Butrym. – Staramy się wyjść do naszych seniorów z jak najszerszą propozycją, żeby w tym trudnym czasie zająć ich czymś, co pozytywnie wpłynie na ich samopoczucie i oderwie od myślenia o pandemii.

 

W Domu Sąsiedzkim nie zabrakło też pomocy dla dzieci w wieku szkolnym.

Zapraszamy dzieci, młodzież i ich rodziców do korzystania z naszego wsparcia w nauce – zachęca Anna Skierka (Asystentka Rodziny). – Jestem do waszej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 15:00. Pomogę nie tylko w nauce, ale postaram się też wesprzeć w trudnych sytuacjach i rozwiązać problem związany z brakiem szkoły.

Z Anną Skierką można się kontaktować telefonicznie pod nr 513 854 715 oraz za pośrednictwem wiadomości przesyłanych na nasz profil na Facebooku.