ul. Biskupia 4, Gdańsk

Potrzebujesz korepetycji? Przyjdź do Wagi!

Potrzebujesz korepetycji? Przyjdź do Wagi!

Nauka zdalna to nie zawsze dobra forma docierania z wiedzą do ucznia. Dlatego Stowarzyszenie Waga z pomocą Miasta Gdańsk postanowiło dotrzeć do najbardziej potrzebujących uczniów, zapewniając im darmowe korepetycje.

 Do wyboru są spotkania w siedzibie Stowarzyszenia na Biskupiej Górce bądź online.

Uczniowie do dyspozycji mają korepetytorów gównie z matematyki i angielskiego, pozostałe przedmioty uzależnione są od indywidualnych potrzeb młodych ludzi.

Spotkania są indywidualne, 1:1, on line bądź mają miejsce w siedzibie Wagi na Biskupiej 4 w Gdańsku – wyjaśnia Anna Skierka czuwająca nad projektem korepetycji. – Nasi podopieczni najczęściej potrzebują wsparcia językowego oraz zajęć z matematyki, ale jesteśmy elastyczni i dostosowujemy się do potrzeb uczniów.

 Lekcja trwa godzinę zegarową, a projekt działa od końca października. Obejmuje dzieci z klas 4-8 SP 21 w Gdańsku oraz młodzież szkół średnich, głównie uczestniczącą w zajęciach Domu Sąsiedzkiego na Biskupiej Gorce.

 Projekt skierowany jest także do młodzieży imigranckiej, oni mają problemy głównie z językiem polskim, a co dalej za tym idzie – ze zrozumieniem pozostałych przedmiotów. Nie przyswajają wiedzy z łatwością właśnie ze względu na barierę językową; potrzeba im także dodatkowego wsparcia z takich przedmiotów, jak fizyka czy chemia – dodaje Skierka.

 W sprawie korepetycji można się kontaktować z Anną Skierką pod nr tel. 513854715.